28-latka z gm. Miejska Górka okradła seniora z pieniędzy

2021-11-29 12:48
28-latka z gm. Miejska Górka okradła seniora z pieniędzy
Autor: pixabay.com Młoda kobieta dobrze się bawiła za ukradzione seniorowi pieniądze

Na szczęście szybko została zatrzymana, zanim wszystko przehulała.

Do zdarzenia doszło w piątek (27.11.) przed godz. 19:00. Kobieta powiedziała 76-latkowi, że jest znajomą jego nieżyjącego już brata. W trakcie rozmowy wspomniała, że jest policjantką i śpieszy się na służbę. Wcześniej jednak zdążyła ukraść kartę bankomatowa i portfel z kredensu, w którym było 5400 złotych. Prawdopodobnie, gdy robił jej herbatę.

76-latek przyznał, że o kradzieży zorientował się wówczas, kiedy rozmawiał ze swoją znajomą przez telefon i opowiedział o zaistniałej sytuacji. Znajoma okrzyczała go, że nie powinien obcych wpuszczać do domu, ponieważ nie wiadomo, czy to nie była złodziejka - mówi Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Niestety była, ale dzięki dokładnemu rysopisowi udało się szybko wytypować i zatrzymać złodziejkę.

Kradzieży dokonała 28-latka z gminy Miejska Górka, która już następnego dnia usłyszała zarzut. Kobieta w noc po kradzieży straciła 1000 złotych bawiąc się po lokalach i korzystając ze skradzionej gotówki. Pozostałe pieniądze zostały jej odebrane i zwrócone pokrzywdzonemu - dodaje B. Jarczewska.

28-latka niejednokrotnie miała konflikt z prawem. Grozi jej 5 lat więzienia.

Dzień Bez Futra Fundacji Viva! w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE