28-latka z gm. Miejska Górka okradła seniora z pieniędzy

2021-11-29 12:48
28-latka z gm. Miejska Górka okradła seniora z pieniędzy
Autor: pixabay.com Młoda kobieta dobrze się bawiła za ukradzione seniorowi pieniądze

Na szczęście szybko została zatrzymana, zanim wszystko przehulała.

Do zdarzenia doszło w piątek (27.11.) przed godz. 19:00. Kobieta powiedziała 76-latkowi, że jest znajomą jego nieżyjącego już brata. W trakcie rozmowy wspomniała, że jest policjantką i śpieszy się na służbę. Wcześniej jednak zdążyła ukraść kartę bankomatowa i portfel z kredensu, w którym było 5400 złotych. Prawdopodobnie, gdy robił jej herbatę.

76-latek przyznał, że o kradzieży zorientował się wówczas, kiedy rozmawiał ze swoją znajomą przez telefon i opowiedział o zaistniałej sytuacji. Znajoma okrzyczała go, że nie powinien obcych wpuszczać do domu, ponieważ nie wiadomo, czy to nie była złodziejka - mówi Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Niestety była, ale dzięki dokładnemu rysopisowi udało się szybko wytypować i zatrzymać złodziejkę.

Kradzieży dokonała 28-latka z gminy Miejska Górka, która już następnego dnia usłyszała zarzut. Kobieta w noc po kradzieży straciła 1000 złotych bawiąc się po lokalach i korzystając ze skradzionej gotówki. Pozostałe pieniądze zostały jej odebrane i zwrócone pokrzywdzonemu - dodaje B. Jarczewska.

28-latka niejednokrotnie miała konflikt z prawem. Grozi jej 5 lat więzienia.

Dzień Bez Futra Fundacji Viva! w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE