23-latka z powiatu gostyńskiego oszukała kilkadziesiąt osób

i

Autor: KPP Gostyń Ceny oferowanych przez kobietę produktów wahały sie od 65 do 350 złotych.

23-latka z powiatu gostyńskiego oszukała kilkadziesiąt osób

2022-06-23 12:04

Sprzedawała w internecie odzież i dodatki, ale klientom ich nie wysyłała. Młoda kobieta usłyszała już wyrok.

23-latka, bo o niej mowa, prowadziła nieuczciwą sprzedaż przez blisko rok, od grudnia 2019 do października 2020 roku. Wykorzystywała do tego jeden z portali społecznościowych. "Kasowała" za nie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Kobieta wystawiając oferty sprzedaży przedmiotów takich jak kurtki, sukienki, bluzki, torebki, kamizelki, telefon komórkowy czy rękawiczki lateksowe tak niezbędne w okresie pandemii. Sposób działania 23-latki polegał na tym, że na grupach sprzedażowych portalu społecznościowego oraz topowej stronie sprzedażowej wystawiała dany przedmiot a następnie oczekiwała za niego zapłaty. Gdy pokrzywdzona osoba dokonała przelewu, kobieta nie wysyłała towaru, ani nie zwracała pobranych pieniędzy. Aby nie zostać od razu rozpoznaną przez pokrzywdzonych 23-latka zakładała nowe konta i profile. Wartości wystawianych przedmiotów wahały się między 65 a 350 zł. Łącznie kobieta oszukała 51 osób z terenu całego kraju - mówi Marek Balczyński z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Sąd wymierzył jej karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywnę i objął dozorem kuratora.

Muzeum w Osiecznej pod Lesznem odbudowało wiatrak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE