Wilkołaskie Święto Boszczu to dzień z regionalną kuchnią i tradycją

2022-05-25 11:41
Wilkołaskie Święto Boszczu
Autor: Gminny Ośrodek Kultury w Wilkołazie

Lokalne potrawy, występy artystów z Wilkołaza i okolic, a także szereg atrakcji dla najmłodszych. Przed nami Wilkołaskie Święto Boszczu - czyli żuru przygotowywanego na zakwasie żytnim. Przez niektórych boszcz nazywane jest też barszczem białym lub boscem. A czego możemy spodziewać się w trakcie wydarzenia?

W programie zaplanowano między innymi występy zespołów z GOK w Wilkołazie, Kapeli z Morcinkowej Górki, Młodzieżowej Orkiestry Dętej czy występy najmłodszych mieszkańców. Ponadto Koła Gospodyń Wiejskich przygotują tradycyjny boszcz i pirogi wilkołaskie. Dla dzieci nie zabraknie malowania twarzy, baniek mydlanych, waty cukrowej, popcornu czy lodów. Gwiazdą wieczoru jest zespół TEX.

Początek imprezy już w najbliższą niedzielę  o 29 maja o godzinie 14 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Wilkołazie. Wstęp jest bezpłatny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE