W tym roku powiatowe dożynki odbędą się w Trzydniku Dużym

2022-07-25 11:02
Dożynki Powiatowo-Gminne 2021
Autor: Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Starostwo Powiatowe w Kraśniku przygotowuje się do corocznego święta plonów. W tym roku powiatowo-gminne dożynki odbędą się 4 września w Trzydniku Dużym.

Z pewnością nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych. Będziemy mieli okazję spróbować regionalnej kuchni, a także posłuchać zespołów i kapel ludowych z terenu powiatu. Na trzydnickiej scenie wystąpi także gwiazda wieczoru - zespół IRA.

O szczegółach mówi Andrzej Rolla, starosta kraśnicki:

Rozpoczyna się okres żniw. W tym roku zapowiadają się mimo suszy, dobre zbiory i cieszymy się, a tradycją jest, że po zakończeniu żniw dziękujemy za zebrane zbiory i tradycyjne Dożynki Powiatowe w tym roku odbędą się w Trzydniku Dużym. Już zapraszamy dnia 4 września o godzinie 14:00 rozpoczniemy mszą świętą, dalej blok artystyczny. Wcześniej jeszcze na pewno podziękowania rolnikom, tradycyjny chleb, wyróżnienia, medale starosty i część artystyczna.

Poza rockiem nie zabraknie także disco-polo - mówi Michał Stawiarski, prezes Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc:

Będzie nasz ulubiony zespół IRA. Wiele osób na pewno ten zespół rokowy łączy, bo to i pokolenie starsze i te młodsze zna ten zespół. Dodatkowo nie zamykamy się tylko na zespołach rockowych, będzie również zespół Loverboy, więc zespół disco polowy, który na pewno przyciągnie również tłumy. To tylko teraz naprawdę przygotowania idą pełną parą. Pogoda dopisze. Na pewno wszystko wspaniale nam wyjdzie.

Dożynki Powiatowo-Gminne rozpoczną się 4 września o godzinie 14.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE