W prognozach burze w sporej części województwa lubelskiego

2021-09-12 12:36
burze
Autor: sethink, pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa lubelskiego o burzach. W części regionu może pojawić się także grad.

Chociaż przez większa część dnia w regionie będzie świeciło słońce, a termometry pokażą nawet do 25 stopni Celsjusza to prognozowane są przelotne burze. Lokalnie burzom będą towarzyszyć opady gradu. Opady deszczu wyniosą od 20 mm do 30 mm. W tym regionie silniej także powieje nawet w porywach do 70 km/h. Pierwsze burze w tym województwie mogą pojawić się już po godzinie 14:00, a ostrzeżenie obowiązuje do godziny 22:00. 

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bialski, Biała Podlaska, biłgorajski, Chełm, chełmski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki, włodawski, zamojski i Zamość.

Służby apelują o ostrożność w czasie tych zjawisk atmosferycznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE