maszyna do szycia

i

Autor: pixabay.com

W Kraśniku powstaną nowe miejsca pracy

2020-12-09 16:03

Na terenie strefy ekonomicznej w Kraśniku powstanie nowa szwalnia. Zatrudnienie będzie mogło tam znaleźć około 100 osób.

ESKA XD EXTRA

Inwestorem odpowiedzialnym za zakup, budowę oraz zarządzanie nowym zakładem będzie spółka Jokpol. Produkcją zajmie się z kolei firma Jobon, która już teraz zatrudnia w Kraśniku ponad 100 osób. Nowa szwalnia ma powstać na terenie trzech działek o łącznej powierzchni niemal 4,5 hektara. Inwestor zdecydował się zapłacić za nie ponad 2,3 miliona złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa szwalnia mogłaby rozpocząć produkcję w 2022 roku. Równocześnie z przygotowaniem i budową hali będzie prowadzona rekrutacja nowych pracowników.

Więcej na temat strefy ekonomicznej w Kraśniku mówi burmistrz miasta Wojciech Wilk:

Rozwój działającej w Kraśniku strefy ekonomicznej jest dla nas bardzo ważny, bo tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój lokalnej gospodarki to absolutny priorytet. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieli dla mieszkańców kolejne dobre informacje o nowych inwestycjach w strefie. W tej sprawie prowadzimy cały czas rozmowy z innymi przedsiębiorcami. Nasze starania mają charakter dwutorowy. Z jednej strony chodzi o zagospodarowanie wszystkich działek w strefie, a z drugiej o pozyskanie nowych, o wiele większych terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy FŁT (75 ha) i stworzenie tam parku przemysłowego. Współpracujemy w związku z tym projektem z Agencją Rozwoju Przemysłu, Lasami Państwowymi, marszałkiem Jarosławem Stawiarskim, wojewodą lubelskim i starostą kraśnickim Andrzejem Rollą. Cieszę się również, że Jokpol i Jobon tak dobrze oceniają współpracę z naszym magistratem, bo to świadczy także o dużych szansach na efektywne negocjacje z innymi firmami.

Obecnie funkcjonująca szwalnia wraz z pracującymi tam osobami ma zostać przeniesiona do dzielnicy fabrycznej. Łącznie w nowej hali zatrudnionych będzie od 200 do 250 ludzi.

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE