W Kraśniku będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy. Powstanie też nowa linia [WIDEO]

2020-02-25 12:30
autobusy
Autor: MPK w Kraśniku

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kraśniku wprowadzi kilka korekt do rozkładu jazdy. Zmiany są jednak kosmetyczne, ponieważ liczba kursów pozostanie niezmienna.

Wśród nowości jest m.in. to, że autobusy będą częściej kursować w godzinach szczytu, jednak nieco rzadziej w nocy. Spółka wprowadzi także nową linię, która będzie docierała do dworca kolejowego, przez miejscowości Wyżnica i Suchynia.

Więcej na ten temat mówi dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju MPK w Kraśniku Maksym Bratko:

Kilka kursów linii nr 9, dojeżdżającej do ul. Piłsudskiego, zostało zamienionych na linię nr 11, która będzie mieć inny kraniec. Zmiana ta jest podyktowana chęcią poprawy dojazdu na dworzec kolejowy dla mieszkańców okolic cmentarza komunalnego, z ulicy Suchyńskiej, Oboźnej, ale też z terenu gminy Kraśnik, o co mieliśmy prośby.

W ten sposób mieszkańcy tych terenów będą mogli bezpośrednio dostać się choćby do Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego, czy zakładu energetycznego. Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie w poniedziałek 2 marca.

Zmiany w rozkładzie jazdy MPK w Kraśniku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE