Trwają zgłoszenia do 5. edycji konkursu „Sołtys Ziemi Kraśnickiej 2020”

2020-02-20 13:20
sołtys
Autor: Grzegorz W. Tężycki Małopolskie: W Niedźwiedziu jedyny kandydat na sołtysa... przegrał wybory

Najbardziej aktywni samorządowcy z naszego powiatu zostaną docenieni. To za sprawą konkursu „Sołtys Ziemi Kraśnickiej 2020”.

Wydarzenie ma pozwolić wypromować osoby, które podejmują działania na rzecz integracji społeczności lokalnej, a także dbają o rozwój sołectwa i gminy. Do konkursu mogą zgłaszać się zarówno osoby, które obecnie piastują stanowisko sołtysa, jak i te, które pełniły tę funkcję w poprzednich kadencjach. Do rywalizacji nie mogą stanąć jedynie sołtysi, którzy zdobyli tytuł laureata we wcześniejszych edycjach.

O tym, co będzie brane pod uwagę przy ocenie kandydatów, mówi prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos:

Inwestycje na rzecz sołectwa, prowadzone właśnie z inicjatywy sołtysa, a także organizacje przedsięwzięć inicjowanych przez sołtysa. Ocenianie będą także nowatorskie rozwiązania wprowadzone w sołectwie, ale także plany związane z rozwojem miejsca w którym się żyje, a przez to także całej gminy,

Nabór wniosków trwa do 5 marca. Zwieńczeniem konkursu będzie konferencja organizowana specjalnie dla sołtysów z terenu powiatu kraśnickiego. To podczas niej poznamy laureatów tegorocznej edycji.               

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE