Trwa wymiana ostatnich opraw oświetleniowych. Wkrótce wszystkie latarnie będą energooszczędne

2022-11-24 9:10
Wymiana opraw oświetleniowych
Autor: Miasto Kraśnik

Miasto Kraśnik wymienia kolejne latarnie na te bardziej energooszczędne. Do końca grudnia wykonawca inwestycji wymieni jeszcze 880 opraw.

Jeśli uwzględnimy nowe oświetlenie na ulicy Żytniej, to łącznie poprawa jakości i energooszczędności oświetlenia ulicznego w Kraśniku będzie w tym roku kosztowała ponad 3,5 miliona złotych.

O szczegółach mówi burmistrz Wojciech Wilk:

Kontynuujemy modernizację oświetlenia ulicznego na terenie naszego miasta, bo z jednej strony chcemy poprawiać bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, a z drugiej strony prowadzić działania, które są nakierowane na ochronę środowiska naturalnego, bowiem nowe oświetlenie to zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych po prostu poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej.

Wymiana opraw to tylko jeden ze sposobów na oszczędzanie energii. Kolejnym jest wprowadzenie sterowania natężeniem oświetlenia.

O tym mówi Daniel Niedziałek z biura burmistrza miasta Kraśnik:

Koszty funkcjonowania oświetlenia dróg nocą w okresie październik-grudzień tego roku to wydatek na poziomie 1 300 000 zł, podczas gdy za cały 2021 rok był to wydatek w wysokości jednego miliona złotych. Na podstawie tych 2 liczb widać wyraźnie, jak duży jest to wzrost kosztów. Jesteśmy więc zmuszeni oszczędzać, ale robimy to nie tylko poprzez ograniczenie aktualnego zużycia energii elektrycznej.

Według urzędników wymiana opraw pozwoli na oszczędności sięgające nawet 70%. Po zakończeniu inwestycji miasto będzie posiadało w całości energooszczędne oświetlenie uliczne.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE