Ruszyły prace związane z budową pawilonu przy kraśnickim szpitalu

2021-11-24 21:27
Rozbudowa Szpitala w Kraśniku
Autor: Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Rozpoczęły się prace związane z budową nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Kraśniku. Inwestycja ma na celu zabezpieczenie świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizację funkcjonowania szpitala.

Już w ubiegłym roku rozpoczęły się działania w celu rozwinięcia położnictwa i ginekologii takie jak zatrudnianie nowych pracowników czy powstanie szkoły rodzenia.

Władze szpitale stwierdziły, że dobudowanie takiego pawilonu jest konieczne, gdyż położnictwo i ginekologia są oddalone od budynku głównego szpitala o 6 kilometrów. Inwestycja ma na celu zabezpieczenie świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizację funkcjonowania szpitala. Będzie to jedna z najnowocześniejszych placówek ginekologiczno-położniczych we Wschodniej Polsce.

Projekt zakłada dobudowę pawilonu wraz z budową izb przyjęć z reorganizacją funkcjonowania szpitala ponieważ całkowicie zostanie przeorganizowany ruch chorych na terenie szpitala. Projekt obejmuje również budowę pracowni tomografii komputerowej, gdzie zostanie aktualny tomograf przeniesiony po zakończeniu budowy, ale przede wszystkim zakłada budowę 3 oddziałów, czyli Oddziału Neonatologicznego, Oddziału Położniczego i Oddziału Ginekologicznego, które będą o podwyższonym standardzie epidemiologicznym.

- mówi dyrektor SPZOZ, Michał Jedliński.

Budowa nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Kraśniku wyniesie łącznie 31 646 500,00 zł, a wartość dofinansowania to 25 546 500,00 zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE