Nowy żłobek w Stróży. Ma zachęcić rodziców do powrotu do pracy

2020-02-18 14:05
dziecko
Autor: pixabay.com

W Stróży powstaje nowy żłobek. Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej część rodziców będzie mogła zapewnić swoim pociechom opiekę za darmo.

Nowy obiekt będzie w stanie przyjąć 15 dzieci w wieku do 3 lat. O tym, co zdecydowało o powstaniu tej placówki, mówi wójt gminy Kraśnik Mirosław Chapski:

Po zdiagnozowaniu potrzeb społecznych dotyczących powrotu głównie przez matki na rynek pracy (który w naszych okolicach jest bardzo kiepski), zdecydowaliśmy się wesprzeć te działania i ubiegać się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Głównym celem nowej placówki będzie więc aktywizacja zawodowa rodziców. Żłobek powstaje w budynku Szkoły Podstawowej w Stróży, a zostanie oddany do użytku na początku wiosny. Obecnie trwają tam prace remontowe. O tym jak przebiegają, mówi dyrektor żłobka Iwona Czerniak:

Lokal jest w tej chwili w trakcie modernizacji, dostosowania do potrzeb żłobka. Likwidujemy wszelkiego rodzaju progi, doświetlamy pomieszczenia, dostosowujemy łazienki specjalnie dla dzieci. Przygotowujemy także pomieszczenie cateringowe, szatnie itp.

Rodzice, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat placówki, mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjno-rekrutacyjnym. Odbędzie się ono w piątek 21 lutego o godz. 17 w Szkole Podstawowej w Stróży.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE