szpital

i

Autor: pixabay

Można głosować na lubelskie szpitale. Czy któryś jest ośrodkiem dziesięciolecia?

2023-03-23 9:22

Kilka szpitali z woj. lubelskiego bierze udział w konkursie na szpital onkologiczny dziesięciolecia. Na ten moment jeden z nich zajmuje 5. miejsce w skali kraju. Czasu na poprawę oceny jest jednak coraz mniej, a głosować mogą chorzy i ich rodziny.

Konkurs organizuje Onkofundacja Alivia. Jak przekonuje organizacja, jej celem jest wyróżnienie ośrodków i personelu, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów i pacjentek. Głosowanie trwa do 30 kwietnia i poza przyznaniem noty placówce można też zostawić komentarz. Jeśli chodzi o województwo lubelskie, głosować można siedem placówek:

  • Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli,
  • Zamojski Szpital Niepubliczny,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej,
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie,
  • Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu,
  • NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu.

Póki co najlepiej idzie Zamojskiemu Szpitalowi Niepublicznemu, który dzięki oddanym głosom uplasował się na 5. miejscu w ogólnopolskim rankingu. Pozostałych placówek jeszcze w nim nie ma.

Ocenie podlegają m.in. opieka medyczna personelu (m.in. uprzejmość i otwartość personelu medycznego oraz szybkość reakcji na zgłaszane potrzeby i problemy) i organizacja leczenia.

Poza ośrodkiem onkologicznym dziesięciolecia można też oddać głos na najbardziej przyjaznego lekarza lub lekarkę. Głosować można, oceniając placówkę i specjalistę lub specjalistkę na stronie onkomapa.pl.

Szukaliśmy oznak wiosny w Ludowymi i Saskim. Lublinianie chętnie korzystają ze słońca!

Źródło: Można głosować na lubelskie szpitale. Czy któryś jest ośrodkiem dziesięciolecia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE