Lubelskie: Od poniedziałku przejście graniczne Dorohusk - Jagodzin bez odpraw dla osobówek

2022-06-25 17:01
mat. ilustracyjny
Autor: materiały prasowe Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Tylko pojazdy ciężarowe oraz czasowo regulowane połączenia autobusowe od poniedziałku 27 czerwca będą mogły skorzystać z odpraw granicznych w Dorohusku. Pogranicznicy zawieszają ruch osobowy na polsko-ukraińskim przejściu.

Zmiany mają związek z ogromnymi kolejkami oczekujących na odprawę w tym rejonie. W sobotę sznur pojazdów ustawionych na poboczu sięgnął niemal 40 kilometrów. O płynność ruchu na ulicach dbają policjanci.

Przyjęte rozwiązanie ma na celu zwiększenie przepustowości przejścia w Dorohusku oraz poprawę płynności ruchu towarowego w związku ze znacznym wzrostem odpraw w imporcie produktów rolno - spożywczych - tłumaczy Michał Deruś, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Od 27 czerwca odprawa graniczna prowadzona będzie tylko dla ciężarówek oraz czasowo regulowanych połączeń autobusowych. Oznacza to, że osoby podróżujące pojazdami o masie poniżej 7,5 tony będą musiały korzystać z okolicznych przejść: w Zosinie, Hrebennem czy Dołhobyczowie.

Służby zachęcają kierowców do korzystania z portalu granica.gov.pl, gdzie na bieżąco śledzić można szacunkowe czasy oczekiwania na odprawę na terenie wszystkich przejść granicznych województwa lubelskiego.

Z jakich miast pochodzą gwiazdy?

Pytanie 1 z 11
Gdzie mieszka Marcin Miller?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE