Chętni lepiej poznają historię 24. Pułku Ułanów oraz cmentarza parafialnego w Kraśniku

2020-09-14 16:31 Radosław Siennicki
24. Pułk Ułanów
Autor: Witczak-Witaczyński Narcyz, Narodowe Archiwum Cyfrowe

W Kraśniku trwają obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Poza wystawami czy piknikami historycznymi, w mieście odbywają się również spacery tematyczne.

W ubiegłym tygodniu wszyscy chętni mogli poznać historię Osiedla Kolejowego, zaś w tym, dowiedzą się więcej na temat cmentarza parafialnego przy ulicy Cmentarnej. Uczestnikom wydarzenia zostaną również przybliżone sylwetki żołnierzy 24. Pułku Ułanów. Więcej na temat spaceru mówi Społeczny Opiekun Zabytków Miasta Kraśnik Dominik Szulc:

Większość z ich grobów jest zachowana, jednak nie wszystkie. W części przypadków jesteśmy w stanie powiedzieć, gdzie te groby niezachowane się znajdowały. Mam nadzieję, że ten spacer zostanie połączony też z takim symbolicznym odsłonięciem dwóch tablic, które razem z zarządcą cmentarza planujemy. Jedna będzie dotyczyła historii całego cmentarza, a na drugiej będą wyszczególnione tylko groby ułanów 24. Pułku.

Spacer rozpocznie się w niedzielę 20 września o godz. 16:00. Miejscem zbiórki będzie wejście na cmentarz parafialny w Kraśniku.