Żywa szopka przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie. Kiedy będzie można ją zobaczyć?

2022-12-20 12:02

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W całym mieście trwają przygotowania. Już niedługo przy ul. Franciszkańskiej 4 pojawi się żywa szopka! Każdy będzie mógł ją zobaczyć i uczestniczyć w świątecznym koncercie. Zobaczcie, jakie szykują się atrakcje!

Żywa szopka w Krakowie u braci franciszkanów. Kiedy się pojawi?

Szopka wraz z oswojonymi zwierzętami przygotowywana przez braci franciszkanów to jedna z bożonarodzeniowych tradycji. Co roku w okresie świąt przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie pojawia się stajenka z pasterzami i zwierzętami. Odbywa się również koncert kolęd oraz pokaz jasełek.

W tym roku wszystkie atrakcje zaplanowano na bożonarodzeniowy weekend, czyli od 24 do 26 grudnia 2022 roku. To już 30. edycja, podczas której krakowianie zgromadzą się, by wspólnie kolędować i oglądać jasełka. Przygotowania do budowy szopki już trwają.

Będzie można ją odwiedzać od wigilijnego wieczoru od godz. 22:30 do końca drugiego dnia świąt. Tym razem szopka będzie wyjątkowa! Żywe będą w niej nie tylko zwierzęta tj. lamy, kozy czy kucyki, ale także święta rodzina, w którą wcielą się parafianie.

- Na koncercie wystąpi nasz zespół Fioretti, a także będziemy mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu Kwartetu C.D.N, zespołu Bonoboco i przyjaciele, zespołu Odświętni oraz dwóch schol dziecięcych: Różyczki Pani Myślenickiej i EmmanuEl z Wielogłów - mówi br. Dariusz Dziubacki z franciszkańskiego seminarium.

Szczegółowy program tegorocznej żywej szopki u franciszkanów dostępny jest na szopka.franciszkanska4.pl.

Która gwiazda mogłaby zostać Twoją przyjaciółką?

Pytanie 1 z 11
Co robisz w wolnym czasie?
Mieszkanka Krzyża jeździła po chodniku... na łyżwach!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE