Żywa szopka przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie. Kiedy będzie można ją zobaczyć?

2022-12-20 12:02

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W całym mieście trwają przygotowania. Już niedługo przy ul. Franciszkańskiej 4 pojawi się żywa szopka! Każdy będzie mógł ją zobaczyć i uczestniczyć w świątecznym koncercie. Zobaczcie, jakie szykują się atrakcje!

Żywa szopka w Krakowie u braci franciszkanów. Kiedy się pojawi?

Szopka wraz z oswojonymi zwierzętami przygotowywana przez braci franciszkanów to jedna z bożonarodzeniowych tradycji. Co roku w okresie świąt przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie pojawia się stajenka z pasterzami i zwierzętami. Odbywa się również koncert kolęd oraz pokaz jasełek.

W tym roku wszystkie atrakcje zaplanowano na bożonarodzeniowy weekend, czyli od 24 do 26 grudnia 2022 roku. To już 30. edycja, podczas której krakowianie zgromadzą się, by wspólnie kolędować i oglądać jasełka. Przygotowania do budowy szopki już trwają.

Będzie można ją odwiedzać od wigilijnego wieczoru od godz. 22:30 do końca drugiego dnia świąt. Tym razem szopka będzie wyjątkowa! Żywe będą w niej nie tylko zwierzęta tj. lamy, kozy czy kucyki, ale także święta rodzina, w którą wcielą się parafianie.

- Na koncercie wystąpi nasz zespół Fioretti, a także będziemy mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu Kwartetu C.D.N, zespołu Bonoboco i przyjaciele, zespołu Odświętni oraz dwóch schol dziecięcych: Różyczki Pani Myślenickiej i EmmanuEl z Wielogłów - mówi br. Dariusz Dziubacki z franciszkańskiego seminarium.

Szczegółowy program tegorocznej żywej szopki u franciszkanów dostępny jest na szopka.franciszkanska4.pl.

Która gwiazda mogłaby zostać Twoją przyjaciółką?

Pytanie 1 z 11
Co robisz w wolnym czasie?
Mieszkanka Krzyża jeździła po chodniku... na łyżwach!