Żywa szopka bożonarodzeniowa w Krakowie. Każdy może ją już zobaczyć!

i

Autor: Facebook/ Zoo Kraków Żywa szopka bożonarodzeniowa w Krakowie. Każdy może ją już zobaczyć!

Żywa szopka bożonarodzeniowa w Krakowie. Każdy może ją już zobaczyć!

2021-12-25 15:18

Dwie lamy, osiołek i dwie kozy przyjechały z krakowskiego zoo, aby wystąpić w żywej szopce franciszkanów w Krakowie. Świąteczną zagrodę można było oglądać przy ul. Franciszkańskiej w wigilijną noc, a w dzień Bożego Narodzenia – wszyscy chętni zobaczą ją od popołudnia.

Żywa szopka franciszkanów w Krakowie stanęła na placu przy klasztorze po raz 29. W ubiegłym roku tradycyjnej szopki przy ul. Franciszkańskiej nie było - z powodu pandemii.

Żywe zwierzęta przyjechały do szopki z krakowskiego zoo 24 grudnia ok. 23:00. Znajdziemy tam dwie lamy, osiołka i dwie kozy. 

W Boże Narodzenie zwierzęta w szopce będzie można oglądać od popołudnia. "Zwierzęta zostaną wprowadzone przed pierwszym punktem programu, czyli przed godz. 15. Nie chcemy ich wystawiać przez cały dzień, dla ich dobra, ze względu na warunki pogodowe" – przekazał franciszkanin. Pierwszą część dnia zwierzęta spędzą więc w specjalnym, ciepłym miejscu, przygotowanym w Krakowie przez franciszkanów.

25 grudnia po południu w okolicach żywej szopki odbędą się także koncerty zespołów Kwartet C.D.N., Jakubowe Muszelki i Fioretti.

Zgodnie z planem, 26 grudnia rano, futrzaki wrócą do zoo.

Tradycja żywych szopek sięga średniowiecza. Po raz pierwszy taką szopkę zorganizował w 1223 r. we włoskim Greccio św. Franciszek z Asyżu. Chciał w ten sposób pokazać prostotę, ubóstwo i pokorę, które towarzyszyły przychodzącemu na świat Chrystusowi. W Krakowie pierwsza żywa szopka została przygotowana przez franciszkanów w 1992 r

Jak dobrze znasz polskie kolędy? Uzupełnij brakujące słowa [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Bóg się rodzi, moc truchleje: Pan niebiosów obnażony. Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 23.12 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent oraz dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE