Zmodernizowany budynek Szpitala Babińskiego zmieści dwa kliniczne oddziały psychiatryczne

2021-06-14 15:53
Zmodernizowany budynek Szpitala Babińskiego zmieści dwa kliniczne oddziały psychiatryczne
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Sale są w pełni wyposażone oraz pomalowane w łagodne i przyjemne pastelowe kolory.

Dwa lata prac budowlanych i w końcu jest. Dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego imienia Józefa Babińskiego odebrała wyremontowany budynek numer jeden. Zabytkowy obiekt jest największym budynkiem z całego kompleksu szpitalnego w Kobierzynie i pomieści w sobie aż dwa oddziały kliniczne. Leczeni będą tam pacjenci chorujący przede wszystkim na ciężką depresję.

Leczenie metodą elektrostymulacji oraz przy pomocy rzeczywistości wirtualnej. Szpital imienia Józefa Babińskiego w Krakowie odebrał właśnie odnowiony budynek, w którym znajdą się dwa kliniczne oddziały ogólnopsychiatryczne. Trzypiętrowy obiekt o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych pomieści w sumie 100 łóżek dla pacjentów oraz sprzęt medyczny, jakiego w Polsce jeszcze nie ma.

Nie tylko będzie tutaj możliwość leczenia tak naprawdę lekoopornych utrwalonych zaburzeń nastroju, leczenia PTSD, leczenia osób, które miały przeciwwskazania do elektrowstrząsów, magnetoterapia jest bardzo bezpieczną, biologiczną metodą leczenia, ale będzie też możliwość pracy badawczej dla studentów - mówi pełniąca obowiązki dyrektora szpitala Anna Depukat.

W odnowionym budynku będą leczeni głównie pacjenci cierpiący na depresję. Pomóc w tym ma metoda wykorzystująca świat wirtualnej rzeczywistości.

On jest używany w wielu zaburzeniach. Do leczenia chronicznych objawów, nawet ciężkich objawów psychoz, ale też do odbarczania osób, które przeżyły sytuację lękową, cierpią na zaburzenia lękowe, albo przeżyły traumę i mają potraumatyczny zespół - mówi Psychiatra Krzysztof Walczewski.

Do piątku będzie trwało przenoszenie pacjentów ze starych oddziałów klinicznych do nowego budynku. Od piątku szpital zacznie przyjmowanie tam nowych pacjentów.

Odnowiony budynek zwiedził nasz reporter Kuba Paduch:
Zobacz na filmie, jak wygląda nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej w Szpitalu Miejskim w Siedlcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE