Nie będziesz musiał przyjść do pracy! Rząd zapowiada wielkie zmiany w kodeksie

2020-08-04 13:08
Praca z domu
Autor: Pixaby Zmiany w kodeksie pracy. Rząd chce uregulowania pracy zdalnej

Rząd zapowiada wielkie zmiany w kodeksie pracy. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa. Według nowych zapisów nie będziemy musieli stawiać się w zakładzie pracy podczas pandemii COVID-19. O co dokładnie chodzi? Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Zmiany w kodeksie pracy

Nie będzie trzeba przychodzić do pracy? To nowy pomysł rządu, który ma obowiązywać już za niedługo. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy wypełniać swoich obowiązków. Jest to podyktowane wciąż dużą liczbą zakażeń COVID-19 na terenie naszego kraju. Rząd chce wprowadzić uregulowaną pracę zdalną. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce, by jej zapis znalazł się w kodeksie pracy.

Dążymy do tego, aby proponowane przez nas rozwiązania zostały zaakceptowane przez stronę społeczną: związki zawodowe oraz organizacje pracodawców na drodze konsensusu stron - powiedziała dla PAP, minister Marlena Maląg.

Zmiany w kodeksie pracy. Od kiedy?

Za zmianami w kodeksie pracy są także pracodawcy. Obecnie zapisy regulujące pracę z domu zawarto w tarczy antykryzysowej. Te obowiązują do 7 września. Ministerstwo pracuje więc nad zmianami, które "mają pozwolić na stałe wprowadzenie instytucji pracy zdalnej do polskiego porządku prawnego". Zmiany w kodeksie pracy mają pojawić się po wakacjach.

61871 ESKA Summer City - Kato Lato, Bitamina
Posłuchaj, jakie są objawy zaburzeń hormonalnych i na czym polega leczenie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE