Zdewastowano grób rodzinny Stuhrów: Morderca Polaków. Jest komentarz aktora

i

Autor: pexels/screen FB: Maciej Stuhr Zdewastowano grób rodzinny Stuhrów: "Morderca Polaków". Jest komentarz aktora

Zdewastowano grób rodzinny Stuhrów: "Morderca Polaków". Jest komentarz Maciej Stuhra

2021-11-17 8:23

W Krakowie na Cmentarzu Rakowickim ktoś zdewastował rodzinny grób Stuhrów. Na pomniku pojawiły się obraźliwe napisy, wypisane farbą. Sprawą zajmuje się policja. Sytuację skomentował Maciej Stuhr. - Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili - napisał aktor w mediach społecznościowych.

Zdewastowano grób rodzinny Stuhrów: "Morderca Polaków"

"Morderca Polaków" oraz "M.Stuhr agent Putina" - takie napisy pojawiły się na grobie rodzinnym Stuhrów na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z poniedziałku na wtorek.

Zgłoszenie w sprawie dewastacji grobowca na Cmentarzu Rakowickim otrzymała policja wczoraj rano. Nie podała jednak, że chodzi o grób rodzinny Stuhrów. Po południu we wtorek w sieci pojawiły się zdjęcia zniszczonego grobowca aktorskiego klanu.

Wzruszające wspomnienie o Kamilu Durczoku. Przyjaciel dziennikarza szczerze o ich znajomości

Ktoś zdewastował grób rodziny Stuhrów. Sprawę bada policja

Jak poinformowała we wtorek PAP Barbara Szczerba z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Krakowie, po porannym zgłoszeniu funkcjonariusze podjęli podstępowanie w tej sprawie, przeprowadzono oględziny miejsca i zabezpieczono ślady. Policjanci sprawdzają, czy w okolicy był monitoring.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tej dewastacji - zaznaczyła.

Według niej, wstępna kwalifikacje tego przestępstwa dotyczy znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, za co grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Grób rodzinny Stuhrów zdewastowany. Sprawę skomentował Maciej Stuhr

Do sytuacji odniósł się Maciej Stuhr. Aktor skomentował całe zajście na swoim profilu na Facebooku.

Dzwonią do mnie dziennikarze i proszą o komentarz. Jak to skomentować? Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili. Przy okazji dowiedziałem się, że jestem mordercą. Każdy ma oczy i widzi dokąd zmierzamy i po której stronie jest. Bo być „gdzieś pośrodku” naprawdę już się nie da. Pomagajmy, szerzmy dobro, hamujmy nienawiść zanim wszystkim nam zaleje oczy i serca! - napisał Maciej Stuhr w mediach społecznościowych.

Oburzenia nie kryją internauci. Pod wpisem Macieja Stuhra w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy.

"To zrobiło bydlę, nie człowiek", "Maćku po prostu przykrość i tyle, trzymajcie się i nie ustępujcie ze swojej drogi", "Panie Maćku współczuję.To wielką podłość i barbarzyństwo (...)", "To tylko ktoś bez mózgu, bez uczuć, bez jakiejkolwiek myśli mógł zrobić. Przykro na to patrzeć, jestem po Twojej stronie" - piszą m.in. internauci w komentarzach pod postem.

Sonda
Jak oceniasz zdewastowanie rodzinnego grobu Stuhra?