Zaskakująca prośba od władz. Kraków i KTOZ proszą o dokarmianie ptaków na zimę

2022-12-16 9:16

Zima daje się we znaki nie tylko ludziom, ale wszystkim mieszkańcom Krakowa - nawet tym, co mają pióra i skrzydła. Miasto oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wystosowało do krakowian specjalną prośbę. Chodzi o dokarmianie ptaków na terenie miasta w sezonie zimowym.

Wyjątkowy apel od miasta i KTOZ. Ziarno się znajdzie dla każdego, potrzebni tylko chętni do pomocy

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej wraz z wolontariuszami z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wystosowali do mieszkańców Krakowa specjalną prośbę o pomoc. Chodzi o dokarmianie gołębi, kaczek, łabędzi oraz innych ptaków w okresie zimowym.

Śnieg, lód i niska temperatura są znacznym utrudnieniem dla zwierząt. Ptaki nie są w stanie znaleźć odpowiedniej ilości pożywienia. W takiej sytuacji do akcji wkracza KTOZ z ogromną ilością ziarna!

Proszą jednak o pomoc w jego rozdawaniu.

- Szukamy krakowskich szkół, przedszkoli, klubów osiedlowych i tym podobnych placówek, które pomogą nam dokarmiać ptaki w sezonie zimowym. Przy tak ogromniej liczbie zgłaszanych interwencji, jesteśmy zmuszeni poprosić Was o wsparcie - wyjaśniają wolontariusze z KTOZ.

Ziarno zostanie zakupione z funduszy KTOZ, a do wszystkich chętnych dostarczy je Zarząd Zieleni Miejskiej, który włączył się w zimową akcję dokarmiania ptaków.

- Wszystkie placówki, które chcą pomóc, prosimy o kontakt z biurem KTOZ: 12 421-26-85, 12 429-43-61 lub w wiadomości prywatnej - dodaje KTOZ.

QUIZ. Kochasz świąteczne filmy? Sprawdź, jak dobrze je znasz. 8 na 12 to minimum!

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego. To był znak rozpoznawczy złodziei, któremu czoła stawił "Kevin sam w domu". Po obrabowaniu domu:
QUIZ. Kochasz świąteczne filmy? Sprawdź, jak dobrze je znasz. 8 na 12 to minimum!
Najlepsze rockowe świąteczne piosenki!