Zaskakująca prośba od władz. Kraków i KTOZ proszą o dokarmianie ptaków na zimę

2022-12-16 9:16

Zima daje się we znaki nie tylko ludziom, ale wszystkim mieszkańcom Krakowa - nawet tym, co mają pióra i skrzydła. Miasto oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wystosowało do krakowian specjalną prośbę. Chodzi o dokarmianie ptaków na terenie miasta w sezonie zimowym.

Wyjątkowy apel od miasta i KTOZ. Ziarno się znajdzie dla każdego, potrzebni tylko chętni do pomocy

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej wraz z wolontariuszami z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wystosowali do mieszkańców Krakowa specjalną prośbę o pomoc. Chodzi o dokarmianie gołębi, kaczek, łabędzi oraz innych ptaków w okresie zimowym.

Śnieg, lód i niska temperatura są znacznym utrudnieniem dla zwierząt. Ptaki nie są w stanie znaleźć odpowiedniej ilości pożywienia. W takiej sytuacji do akcji wkracza KTOZ z ogromną ilością ziarna!

Proszą jednak o pomoc w jego rozdawaniu.

- Szukamy krakowskich szkół, przedszkoli, klubów osiedlowych i tym podobnych placówek, które pomogą nam dokarmiać ptaki w sezonie zimowym. Przy tak ogromniej liczbie zgłaszanych interwencji, jesteśmy zmuszeni poprosić Was o wsparcie - wyjaśniają wolontariusze z KTOZ.

Ziarno zostanie zakupione z funduszy KTOZ, a do wszystkich chętnych dostarczy je Zarząd Zieleni Miejskiej, który włączył się w zimową akcję dokarmiania ptaków.

- Wszystkie placówki, które chcą pomóc, prosimy o kontakt z biurem KTOZ: 12 421-26-85, 12 429-43-61 lub w wiadomości prywatnej - dodaje KTOZ.

QUIZ. Kochasz świąteczne filmy? Sprawdź, jak dobrze je znasz. 8 na 12 to minimum!

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego. To był znak rozpoznawczy złodziei, któremu czoła stawił "Kevin sam w domu". Po obrabowaniu domu:
QUIZ. Kochasz świąteczne filmy? Sprawdź, jak dobrze je znasz. 8 na 12 to minimum!
Najlepsze rockowe świąteczne piosenki!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE