Wypadek konia na Gubałówce

i

Autor: Pixabay/Facebook: Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Zwierzę przewróciło się, a kiedy stanęło na nogi, zostało ponownie zaprzęgnięte do sań

Zakopane: koń zaprzęgnięty do sań runął na ziemię! Poszukiwani są świadkowie zdarzenia

2023-01-26 10:33

O wypadku konia na deptaku biegnącym wzdłuż Gubałówki Fundacja Viva! została powiadomiona przez jedną z turystek. Teraz obrońcy praw zwierząt starają się wyjaśnić okoliczności incydentu i poszukują kolejnych świadków zdarzenia.

Wypadek konia na Gubałówce. Zwierzę runęło na ziemię

24 stycznia na deptaku biegnącym szczytem Gubałówki nagle upadł jeden z koni przewożący turystów. O incydencie zostali powiadomieni obrońcy praw zwierząt z Fundacji Viva!. Jak przekazują, zwierzę nagle przewróciło się, następnie zostało wyprzęgnięte z sań, podniesione i ponownie zaprzęgnięte.

Osoby rzekomo powiązane z właścicielką konia, sugerują, że zwierzę spłoszyło się, a następnie przewróciło z powodu przebiegającego tuż obok niego dziecka. Działaczy fundacji nie przekonują te tłumaczenia, w związku z tym proszą o kontakt świadków zdarzenia.

Nie znamy przyczyny wypadku, ale z relacji osób związanych z właścicielką konia wynika, że rzekomo miał przestraszyć się przebiegającego dziecka. Świadek zdarzenia tego nie potwierdza. Jeśli jednak tak było, wraca temat bezpieczeństwa transportu konnego w miejscach zatłoczonych, w których płochliwe zwierzęta, jakimi są konie, mogą się przestraszyć i w wyniku spłoszenia – doprowadzić do tragedii - przekazuje nam Anna Plaszczyk, koordynatorka kampanii ratowania koni z Morskiego Oka z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!.

Dodaje również, że władze Zakopanego powinny w pełni odpowiedzialnie poddać ten temat analizie, dyskusji społecznej i w konsultacji ze specjalistami doprowadzić do likwidacji transportu konnego w mieście – zarówno dla dobra koni, jak i bezpieczeństwa turystów.

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.

Kraków. Pirat drogowy w bmw uciekał przed policją. Auto rozbił na drzewie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE