Małopolskie: zakaz kąpieli w popularnym kąpielisku! Powód? Skażenie mikrobiologiczne wody

2022-07-15 13:31
Nielisz: Kąpielisko zamknięte. Obumarłe małże w zalewie! Zakaz kąpieli
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/BadziolTV

Weekend to idealny czas na wypad na wodę. Warto jednak na bieżąco sprawdzać, gdzie można bezpiecznie popływać. Przystań Brzegi przy ul. Trakt Papieski – to właśnie w tym akwenie wprowadzono tymczasowy zakaz kąpieli z powodu skażenia wody. Zarządzenia wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie.

Powtórne badanie wody ze zbiornika Przystań Brzegi w zakresie parametrów mikrobiologicznych ma zostać wykonane do 29 lipca. Sanepid na pewno poinformuje o wstrzymaniu lub utrzymaniu zakazu kąpieli, zatem warto na bieżąco śledzić jego komunikaty. Przystań Brzegi to kąpielisko położone 10 km od centrum Krakowa. Można tam znaleźć piaszczystą plażę pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi z wydzielonym kąpieliskiem strzeżonym przez ratowników 7 dni w tygodniu w godzinach 10.00-18.00 - oczywiście, gdy nie obowiązuje zakaz kąpieli.

Na terenie obiektu jest też restauracja i punkt gastronomiczny typu fast food. Fani wodnych aktywności mogą korzystać m.in. z kajaków czy rowerków wodnych. Wstęp na teren Przystani Brzegi jest płatny: od poniedziałku do piątku to 15 zł za osobę, za bilet normalny i 13 zł za osobę, za bilet ulgowy. W weekendy i święta ceny wynoszą 20 zł za osobę, za bilet normalny i 18 zł za osobę, za bilet ulgowy. Można również zdecydować się na bilet rodzinny. Dla dzieci do trzeciego roku życia wstęp jest bezpłatny.

Niestety na skorzystanie z wodnych przyjemności będziemy musieli trochę poczekać.Do 29 lipca obwiązywać będzie zakaz kąpieli. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w ciepłe, wakacyjne dni skorzystać z innych kąpielisk w Krakowie lub nieopodal, takich jak np. Bagry, Zalew w Kryspinowie, Zalew Nowohucki czy Przylasek Rusiecki.

Nowy wiadukt nad przejazdem kolejowym otwarty, odciąży mocno zakorkowaną północną część Krakowa

QUIZ. Inflacja, hossa, bessa... Znasz te pojęcia z ekonomii czy musi ci pomagać księgowa?

Pytanie 1 z 10
Co to jest inflacja?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE