Za kierownicę po narkotykach. 18-latek zatrzymany przez policję

i

Autor: Łukasz Piekarski

Za kierownicę po narkotykach. 18-latek zatrzymany przez policję

2023-02-16 15:00

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 18-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. To nie koniec jego problemów z prawem, bo jak się okazało, jest też podejrzany o ich posiadanie – podała w czwartek, 16 lutego oficer prasowa oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Młody kierowca zatrzymany. Grozi mu więzienie i wysoka grzywna

Policjanci z grupy Speed podczas patrolu w Zasolu dostrzegli pojazd marki audi, który poruszał się z dużą prędkością.

- Policjanci z grupy Speed dostrzegli w Zasolu szybko jadące audi. Kierowca w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał 85 km/h. Zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 18–latek. Był trzeźwy, ale pozytywny wynik dało badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie wykazał obecność amfetaminy – podała Małgorzata Jurecka.

Rzecznik dodała, że podczas przeszukania auta policjanci znaleźli kilka woreczków z zawartością marihuany oraz suszonych grzybków halucynogennych.

18–latek został zatrzymany. „Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do dwóch lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także grzywna do 60 tys. zł. Za posiadanie narkotyków może trafić za kraty na trzy lata.

Kolejki po pączki w Rzeszowie

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? QUIZ "Alternatywy 4", Zmiennicy" i inne

Pytanie 1 z 10
Propozycję objęcia jakiego stanowiska otrzymuje Nikodem Dyzma?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE