Wzmożone kontrole w komunikacji miejskiej. Ale nie tylko! W weekend prawie 60 mandatów

i

Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa Wzmożone kontrole w komunikacji miejskiej. Ale nie tylko! W weekend prawie 60 mandatów

Wzmożone kontrole w komunikacji miejskiej. Ale nie tylko! W ciągu dwóch dni prawie 60 mandatów

2021-12-01 15:02

Policja i Straż Miejska przeprowadza wzmożone kontrole w komunikacji miejskiej oraz w obiektach użyteczności publicznej w Krakowie. Wszystko przez pogarszającą się sytuację pandemiczną w kraju. Funkcjonariusze sprawdzają przestrzeganie przepisów covidowych. Sypią się mandaty.

Tylko w ciągu dwóch dni (29 i 30 listopada) krakowscy policjanci wraz ze funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz inspektorami MPK przeprowadzili kontrole w komunikacji miejskiej, podczas których podjęli 87 interwencji, pouczyli 25 osób i wręczyli 57 mandatów karnych. Dotyczyło to pasażerów, którzy nie przestrzegali obowiązujących obostrzeń - głównie braku maseczki. Mundurowi skierowali również osiem wniosków o ukaranie do sądu.

Dodajmy, funkcjonariusze kontrolują również obiekty użyteczności publicznej, jak np. galerie handlowe. Tam również głównie zwracają uwagę na zakrywanie ust i nosa. Jak czytamy w komunikacie, "w związku z trudną sytuacją epidemiczną w Polsce, krakowscy funkcjonariusze nadal będą prowadzić wzmożone kontrole zarówno w środkach komunikacji miejskiej, jak i innych obiektach użyteczności publicznej."

Podlaskie. Lepiej na to nie patrz! Nielegalna bimbrownia w opuszczonej oborze

NIEPORAZ: POŻAR W WYTWÓRNI FILMOWEJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE