Wyczekiwane spotkanie Sasin-Majchrowski w końcu się odbyło. Kraków bliżej igrzysk europejskich?

2021-03-19 15:36
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski
Autor: Łukasz Gągulski

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w końcu z wicepremierem Jackiem Sasinem. Tematem rozmów były oczywiście igrzyska europejskie, które w 2023 roku mają odbyć się w stolicy Małopolski. Jak podkreślił prezydent Krakowa, wyjaśniono wiele spornych kwestii. Zaakceptowano również listę inwestycji. Więcej informacji w naszym materiale.

Igrzyska europejskie 2023. Jacek Majchrowski spotkał się z Jackiem Sasinem

Temat igrzysk europejskich 2023, które mają odbyć się w Krakowie, ostatnio regularnie pojawia się w mediach. Jeszcze nie rozpoczęto przygotowań do wydarzenia, a już wzbudza ono sporo emocji. Brakowało bowiem porozumienia na linie miasto Kraków - Jacek Sasin, odpowiadający za przygotowanie imprezy. Wygląda jednak na to, że jesteśmy bliżej porozumienia ws. IE. Prezydent Krakowa spotkał się w końcu z wicepremierem. Jak podkreśla Jacek Majchrowski, wiele spornych kwestii udało się wyjaśnić. Padła również deklaracja odnośnie rządowej specustawy, która ma ułatwić przygotowanie do IE.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10

Poprosiłem pana premiera o to, aby spec ustawę w sprawie igrzysk w miarę szybko zrobiono. Dowiedziałem się, że pracuje zespół nad tym tekstem. Ja zaproponowałem, że może my też prześlemy swoją propozycję. Porozmawiałem z panem marszałkiem Kozłowskim, że jest taka idea - mówi Jacek Majchrowski.

Co istotne, strona rządowa zaakceptowała również listę inwestycji, koniecznych do zorganizowania igrzysk europejskich. O jakie dokładnie chodzi?

Trasa Balicka, ul. Buszka, 60 tramwajów i ul. Okulickiego, plus ten węzeł w Opatkowicach. I to będzie robione siłami głównie albo Unii Europejskiej, albo rządu - dodaje prezydent miasta Krakowa.

Igrzyska Europejskie w Krakowie mają odbyć się w 2023 roku od 21 czerwca do 3 lipca. Do tej pory nie podano jednak oficjalnej listy dyscyplin. Komitet Europejski na 24 konkurencje podpisał umowę z 13 federacjami.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE