Lokal wyborczy w Krakowie

i

Autor: NM

wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe w Olkuszu 2024. Roman Piaśnik nowym burmistrzem Olkusza

2024-04-22 7:10

Wybory samorządowe 2024. W niedzielę, 21 kwietnia o godz. 21.00 zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów na burmistrza Olkusza. Kto wygrał Roman Piaśnik czy Paweł Piasny? Kto będzie nowym burmistrzem Olkusza? Sprawdźcie szczegóły w naszym materiale.

Wybory samorządowe w Olkuszu 2024. Kto został burmistrzem Olkusza? Wyniki PKW

21 kwietnia, w niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych 2024 w Polsce. Polacy w 60 miastach wybierali prezydentów, burmistrzów oraz wójtów. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7.00 i trwało do 21.00. Wtedy zamknięte zostały lokale wyborcze i rozpoczęło się liczenie głosów. Kto został burmistrzem Olkusza? Przypomnijmy, że o to stanowisko w drugiej turze wyborów samorządowych walczyli Roman Piaśnik (KWW Roman Piaśnik - Sprawdzony Wybór) - ubiegający się o reelekcję oraz Paweł Piasny (KWW Piasny Paweł - Bezpieczna Przyszłość).

Kto nowym burmistrzem Olkusza? Roman Piaśnik czy Paweł Piasny? PKW poda dokładne wyniki wyborów samorządowych w Olkuszu 2024

Kto zostanie nowym burmistrzem Olkusza? W tym momencie nie jest to jeszcze pewne. O godz. 21.00 poznaliśmy wyniki ipsos exit poll dla TVN, Polsat i TVP, ale uwzględnione w nich zostały tylko trzy miasta: Kraków, Rzeszów oraz Wrocław. Na wyniki z pozostałych miast musieliśmy poczekać na oficjalne ogłoszenia PKW.

Po północy Państwowa Komisja Wyborcza przekazała oficjalne wyniki w Olkuszu. Kto został nowym burmistrzem w Olkuszu? Przez najbliższe pięć lat będzie rządzić Roman Piaśnik, który zdobył 55,43 proc. głosów. Paweł Piasny natomiast - 44,57 proc. głosów.

Pustki w lokalach wyborczych w Krakowie. Tak głosowali mieszkańcy miasta