Norbert Rzepisko

i

Autor: Facebook Norbert Rzepisko Wybory samorzadowe 2024 w Skawinie. Norbert Rzepisko ponownie wybrany na burmistrza

wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024. Norbert Rzepisko ponownie wybrany na burmistrza Skawiny

2024-04-22 7:10

Wybory samorządowe 2024 w Skawinie. Kto został nowym burmistrzem Skawiny? Norbert Rzepisko, czy Anna Wąsowicz - kto uzyskał więcej głosów? Po godzinie 22.00 ubiegający się o reelekcję burmistrz Norbert Rzepisko poinformował o swojej wygranej. Oficjalne wyniki PKW potwierdziły jego wpis.

Wybory samorządowe 2024 w Skawinie. Kto został nowym burmistrzem Skawiny? Wyniki PKW

W niedzielę, 21 kwietnia w 60 miastach w Polsce odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Polacy wybierali prezydentów, burmistrzów i wójtów miast. Pierwsze wyniki tuż po godz. 21.00 poznaliśmy dzięki badaniu ipsos exit poll dla TVN, Polsat i TVP. Te dotyczyły jednak tylko trzech miast: Krakowa, Rzeszowa oraz Wrocławia. Przypomnijmy, że w drugiej turze wyborów na burmistrza Skawiny spotkali się - ubiegający się o reelekcję Norbert Rzepisko (KW PiS) oraz Anna Wąsowicz (KKW KO).

Kto nowym burmistrzem Skawiny - Norbert Rzepisko czy Anna Wąsowicz? Rzepisko poinformował o swojej wygranej

Jeśli chodzi o Skawinę, to wciąż czekamy na oficjalne wyniki wyborów, jakie przekaże Państwowa Komisja Wyborcza. Jednak po godzinie 22.00 na profilu Norberta Rzepisko na Facebooku pojawił się wpis informujący o tym, że to on zwyciężył w drugiej turze wyborów samorządowych.

Mieszkańcy Gmina Skawina zdecydowali! Wybrali Państwo doświadczenie i wspólne działanie ponad podziałami. Bardzo dziękuję za zaufanie i powierzenie mi po raz drugi zaszczytu reprezentowania Państwa jako burmistrz Miasta i Gminy w Skawinie. Obiecuję, że nie zawiodę!- napisał Norbert Rzepisko na swoim profilu na Facebooku.

Rrzepisko podziękował skawinianom za udział w wyborach, a także swojej przeciwniczce za rywalizację.

Oficjalne wyniki przekazane przez Państwową Komisję Wyborczą potwierdziły wcześniejszy wpis Norberta Rzepisko. Według danych PKW zdobył on 54,18 proc. głosów. Anna Wąsowicz natomiast - 45,82 proc. głosów.

Pustki w lokalach wyborczych w Krakowie. Tak głosowali mieszkańcy miasta