Anja rubik klimat

i

Autor: Materiały prasowe

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Anja Rubik i Michał Żebrowski zachęcają do głosowania w wyborach samorządowych. "Walczymy o rekordową frekwencję" [WIDEO]

2024-04-03 15:11

Anja Rubik wraz z fundacją Sexed.pl stworzyła profrekwencyjny spot reklamowy, w którym zachęca młode osoby do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Podkreśla w nim wagę tych wyborów i fakt, że mają wpływ na niemal każdy aspekt naszego codziennego życia. W reklamie wystąpił Michał Żebrowski.

Wybory samorządowe 2024. Anja Rubik zachęca do udziału w głosowaniu

We wtorek, 2 kwietnia polska supermodelka i założycielka organizacji działającej na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej Sexed.pl Anja Rubik opublikowała w swoich mediach społecznościowych spot, zachęcający do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach samorządowych. Głosowanie odbędzie się już w tę niedzielę, 7 kwietnia. Wówczas Polki i Polacy wybiorą przedstawicieli lokalnych samorządów, czyli członków rad gmin, powiatów oraz sejmików województw, a także przedstawicieli samorządów, czyli wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.

— 7 kwietnia znów walczymy o rekordową frekwencję i o to, w jakiej codzienności będziemy żyć. O wyborach samorządowych nie mówi się tak dużo jak o parlamentarnych. A jednak to one mają bezpośredni wpływ na to, jak w naszej okolicy wygląda m.in. dostęp do lekarzy, edukacja (również seksualna!), działalność antyprzemocowa, wsparcie dla mniejszości i aktywizacja zawodowa kobiet. No i oczywiście dziury w drogach — przekazała na Instagramie Anja Rubik.

QUIZ. Tak zmieniał się Kraków za rządów Jacka Majchrowskiego. Pamiętasz jak wyglądało miasto 20 lat temu?

Pytanie 1 z 10
W którym roku otworzono Tauron Arenę?
Tauron Arena

Fundacja Sexed.pl zachęca do głosowania w wyborach samorządowych

W spocie "Młodym już dziękujemy" zachęcającym do wzięcia udziału w wyborach samorządowych fundacji Anji Rubik wystąpił m.in. Michał Żebrowski. Wcielił się w nim polityka, który zniechęca młodych do udziału w głosowaniu, przekonując, że te wybory ich nie dotyczą. Młodzież jednak wie lepiej i podkreśla rolę samorządów w naszym codziennym życiu, wskazując, że to właśnie one decydują o takich kwestiach, jak edukacja, ochrona zdrowia, komunikacja, kultura, sport oraz bezpieczeństwo.

— Droga młodzieży, chciałbym wam bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie w politykę. Rekordowa frekwencja! Do urn poszło więcej kobiet niż mężczyzn. Brawo, brawo. Udowodniliście, jak należy walczyć o wasze prawa — rozpoczął nagranie bohater odgrywany przez Żebrowskiego. Nawiązał w ten sposób do jesiennych wyborów parlamentarnych, w których udział wzięło 74,38 proc. osób uprawnionych do głosowania. — Ale wasze prawa to duża polityka. Tutaj jest samorząd. Tutaj są naprawdę poważne sprawy. Administracyjne! Nikt wam tutaj w krocza nie zagląda. Wolności wam nie odbiera. Także jak się to mówiło kiedyś, zostańcie w domu — zakończył. Nie zgodziła się z nim młodzież, która podkreśliła, dlaczego udział w głosowaniu jest tak ważny. 

Oto majątki kandydatów na prezydenta Krakowa. Kto ma sporo oszczędności, a kto posiada kryptowaluty?

Paweł Deląg, Anja Rubik, Daniel Olbrychski, Marcin Gortat i Jerzy Buzek apelują w sprawie Ukrainy