WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Pustki w krakowskich lokalach wyborczych. Tak głosują mieszkańcy miasta [GALERIA]

2024-04-21 16:01

Druga tura wyborów na prezydenta Krakowa trwa. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej o godz. 12.00 w stolicy Małopolski w głosowaniu wzięło udział zaledwie 11,23 proc. uprawnionych mieszkańców. Pustki widać także w lokalach wyborczych. Zobaczcie, jak głosowali krakowianie.

Wybory na prezydenta Krakowa. Niska frekwencja w stolicy Małopolski

W niedzielę, 21 kwietnia odbywa się druga tura wyborów samorządowych, która rozstrzygnie, kto zostanie nowym prezydentem Krakowa. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza do godz. 12.00 w samym Krakowie wzięło udział zaledwie 11,23 proc. uprawnionych do głosu mieszkańców. Nieco lepszy wynik uzyskaliśmy w skali wojewódzkiej. W Małopolsce do godz. 12.00 głos oddało 12,93 proc. uprawnionych do tego osób. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21.00, jednak członkowie PKW apelują, aby jak najszybciej oddać głos i spełnić obywatelski obowiązek.

Wybory na prezydenta Krakowa. Tak głosują mieszkańcy miasta

Już podczas pierwszej konferencji PKW, przeprowadzonej o godz. 10.00 Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak przekazała, że w Krakowie lokale wyborcze są niemal puste. Nieco lepsza sytuacja była po południu. Wówczas można było zauważyć większą liczbę osób. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak głosują krakowianie.

Pustki w lokalach wyborczych w Krakowie. Tak głosują mieszkańcy miasta: