Pociąg do Popradu

i

Autor: Artur Królikowski Wracają transgraniczne pociągi Muszyna – Poprad

Informacje

Beliansky Express rusza w trasę. Startują nowe połączenia międzynarodowe do Popradu

2023-12-30 7:39

Od soboty Koleje Małopolskie wznawiają międzynarodowe połączenia ze Słowacją na trasie Muszyna – Poprad. Pociąg „Beliansky Express” będzie kursował we wszystkie weekendy do 25 lutego 2024 roku, Straż Graniczna przypomina, że osoby wjeżdżające do Polski będą kontrolowane.

Koleje Małopolskie wznawiają międzynarodowe połączenie do Popradu

W związku z uruchomieniem połączenia kolejowego z Popradu do Muszyny, informujemy że wobec tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, osoby podróżujące na kierunku wjazdowym do Polski, zgodnie z obowiązującymi przepisami, będą poddawane kontroli granicznej. Dlatego też podczas przekraczania granicy państwowej, należy posiadać przy sobie i okazać na żądanie funkcjonariusza Straży Granicznej dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo, to jest dowód osobisty lub paszport – poinformowała Justyna Drożdż z Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Turystyczny pociąg z Muszyny do Popradu będzie wyjeżdżał dwa razy dziennie: o godzinie 10.01 i 18.01. Trasa przejazdu wiedzie przez Starą Lubowlę, Białą Spiską, Podoliniec i Kieżmar. Z Popradu pociągi będą odjeżdżały w powrotną trasę o godz. 7.29 i 15.29. Po feriach zimowych kursowanie transgranicznego pociągu będzie wstrzymane do wakacji.

Kursujący okresowo od 2020 roku pociąg Muszyna – Poprad cieszy się powodzeniem wśród turystów chcących zwiedzać polsko-słowackiego pogranicze.

ZOBACZ: KOROWÓD NA ZAKOŃCZENIE ROKU TETMAJERA W KRAKOWIE

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Krakowie. Tłumy dopisały