Rower

i

Autor: flickr

Życie miasta

Wracają darmowe kontrole rowerów w Krakowie! Sprawdź, gdzie zrobić przegląd

2023-03-27 12:49

Ucieczka jest już daleko, ale wiosenny peleton zaraz zacznie gonić! Mimo że zimą w Krakowie na rower wsiada aż połowa osób, które jeżdżą latem, to sezon rozpoczyna się dopiero za moment. Stąd urzędnicy chcą przypominać o jednośladach i promować ten rodzaj transportu.

Jak co roku przed wyruszeniem w drogę, krakowski magistrat daje mieszkańcom możliwość darmowego przeglądu jednośladu. Jest tylko jeden wymóg.

Jedyne co, to proszę się uzbroić w cierpliwość, bo zwłaszcza przy ładnej pogodzie kolejki są bardzo duże. Kontrole są okazją do tego, żeby rowerzyści dowiedzieli się, co rzeczywiście w rowerze należy zmienić, czy w ogóle nadaje się on do użytku - wyjaśniała Joanna Majdecka z Urzędu Miasta Krakowa.

A jakie trasy warto wybrać na start? "Trudno cokolwiek polecać, tyle tego jest" - mówi Marcin Wójcik z Zarządu Transportu Publicznego. Na problem obfitości ma jednak rozwiązanie.

Zachęcam do zajrzenia na stronę ztp.krakow.pl. Na samym środku jest zakładka "Rowery", ona się rozwija po kliknięciu i tam są mapy rowerowe. Jedną z nich jest darmowy rowerowy plan Krakowa, czyli cała infrastruktura, o której wiemy, że już jest oddana do użytku.

Pierwsza okazja do przeglądu roweru będzie 1 kwietnia. Serwisanci zapraszają na dolną płytę ronda Mogilskiego od 9:00 do 17:00.

Przebił opony w 40 autach w Krakowie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

Za co mandat na rowerze? Czy na pewno znasz przepisy? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Czy kask na rowerze jest obowiązkowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE