"Winter wonderland" w Tatrach. W górach leży ponad 40 cm śniegu! [ZDJĘCIA]

2022-09-23 12:15

Zimowe krajobrazy w polskich Tatrach. Jak podaje Tatrzański Park Narodowy, śnieg zalega tam już od wysokości około 1400 m n.p.m. Według doniesień pokrywa białego puchu wynosi już ponad 40 centymetrów. Wyjątkowymi zdjęciami z Kasprowego Wierchu podzieliła się z nami nasza czytelniczka Marysia Kocańda. Zobaczcie koniecznie!

W Tatrach leży ponad 40 cm śniegu

Choć rozpoczęliśmy astronomiczną i kalendarzową jesień, to warunki w Tatrach raczej przypominają już zimę. W górach już kilka dni temu odnotowano intensywne opady białego puchu. We wtorek ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Jak podaje Tatrzański Park Narodowy, w tym momencie "świeży śnieg zalega już od wysokości około 1400 m n.p.m. Jak dokładnie wyglądają teraz Tatry? Ich zdjęciami podzieliła się z nami nasza czytelniczka. Zobaczcie jej fotografie w galerii poniżej.

Bajkowe krajobrazy mogą być jednak niebezpieczne. TPN prosi o ostrożność podczas wędrówek w górach.

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatrach, są skrajnie trudne. Szlaki pokryte są warstwą śniegu, pod którą występują silne oblodzenia. Dodatkowo niski pułap chmur ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu. Na niżej położonych szlakach, w wielu miejscach występuje błoto, kałuże oraz jest ślisko - czytamy w komunikacie TPN.

Kraków, dworzec PKP, nie-ruchome schody potrzebują 2 milionów złotych na remont