Wielka Lekcja Ekologii w Tauron Arena Kraków

2021-09-21 16:32
Tauron Arena Kraków
Autor: Tauron Arena Kraków

Czym jest ślad węglowy i jak obliczyć swój własny, jak założyć ogród deszczowy na własnym parapecie i czy zmieniając dietę można zapobiec zmianom klimatycznym. Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas czwartej edycji Wielkiej Lekcji Ekologii.

O tym, czemu służy wydarzenie mówi Małgorzata Starnowska wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej krakowskiego magistratu. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o 4 Wielkiej Lekcji Ekologii:

Lekcja jest przede wszystkim po to, by mieszkańcy mogli zapoznać się z działalnością proekologiczną miasta, a także pogłębić swoją wiedzę z zakresu zmian klimatu czy ochrony środowiska - mówi. 

Inaczej, niż w poprzednich edycjach, Wielka Lekcja Ekologii odbędzie się w niedzielę. Wszystko po to, by do udziału w niej zachęcić także dorosłych.

Będzie dużo tematów interesujących dla dorosłych, będzie można dowiedzieć się m.in. jak wypełnić wniosek o farmę fotowoltaiczną, jak wybudować zeroemisyjny dom i wiele, wiele innych - wyjaśnia Małgorzata Marcińska, prezes zarządu Tauron Areny S.A.

Wielka Lekcja Ekologii to przede wszystkim moc atrakcji dla najmłodszych. Będzie można poznać działanie autonomicznej Łodzi czy samolotu napędzanego energią słoneczną. Przed Areną zaparkuje także ekologiczny tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Lekcję poprzedzi wielka parada zabytkowych tych najnowocześniejszych autobusów krakowskiego MPK, które wyruszą z Nowej Huty, przejadą przez sam środek głównej płyty Areny, by zaparkować wzdłuż ulicy Dąbskiej. Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest na stronie internetowej Tauron Areny Kraków.

Jak zachęcić kobiety do badań?

Czy twoja córka wkracza w wiek dojrzewania?

Pytanie 1 z 9
Ile lat ma twoja córka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE