Policja

i

Autor: Małopolska Policja

Wiadomości

Atak nożownika w Wieliczce. Kobieta trafiła do szpitala

2024-04-23 18:52

W piątek, 19 kwietnia w jednym z wielickich hosteli nożownik zaatakował kobietę, którą uratowała czujność osób przebywających w budynku. Napastnik został zatrzymany przez policję i aresztowany decyzją sądu. Odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Wieliczka. Nożownik zaatakował kobietę w hostelu

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiono 28-latkowi, podejrzanemu o zaatakowanie nożem kobiety w jednym z hosteli w Wieliczce. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany – podał we wtorek Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Według policjanta do przestępstwa doszło w piątek, 19 kwietnia rano w jednym z wielickich hosteli. Policjanci wezwani na miejsce zastali tam załogę karetki pogotowia, która zabierała poszkodowaną 32-latkę do szpitala. Została ona zraniona nożem w jednym z pokoi. Uratowała ją inna kobieta, która usłyszawszy krzyki i zaalarmowała innych pensjonariuszy.

Śledczy zatrzymali w tej sprawie 28-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za zarzucony czyn grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

W tych małopolskich miastach przybywa mieszkańców. Liderzy zdeklasowali Kraków

Kaminski na komisji śledczej