Pociąg PKP PLK

i

Autor: Pixabay

Wiadomości

Ważne zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Małopolskich. Przed nami prace remontowe

2023-11-09 11:30

Pasażerowie podróżujący Kolejami Małopolskimi muszą przygotować się na ważne zmiany w rozkładzie jazdy, które zapowiada przewoźnik. Te spowodowane są pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak będzie wyglądał nowy rozkład jazdy Kolei Małopolskich? Sprawdźcie w naszym materiale.

Koleje Małopolskie. Nowy rozkład jazdy regionalnego przewoźnika

Koleje Małopolskie poinformowały o zmianach w rozkładzie jazdy, które zaczną funkcjonować od niedzieli, 12 listopada. Te związane są bezpośrednio z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zgodnie z informacjami KMŁ zmiany będą obowiązywało do soboty, 9 grudnia.

Więcej postojów na przystanku Kraków Grzegórzki

Jak informują KMŁ, wraz z listopadową zmianą rozkładu jazdy na przystanku Kraków Grzegórzki będą zatrzymywać się pociągi przyspieszone kursujące na odcinku Kraków Główny – Tarnów, w tym „Mościcki” i „Jaskółka” do Tarnowa, „Dunajec” i „Lach” do Nowego Sącza i „Hubal” do Jasła.

Dodatkowy pociąg SKA2 Podbory Skawińskie – Kraków Główny

W związku z wysoką frekwencją pociągów na odcinku Skawina – Kraków Główny w ramach listopadowej korekty rozkładu jazdy, w porannym szczycie zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg SKA2 w relacji Podbory Skawińskie (odjazd 6:49) – Kraków Główny (przyjazd 7:20).

Pociąg ten ma za zadanie uzupełnić lukę w połączeniach pomiędzy pociągiem PR 30532 z Suchej Beskidzkiej do Krakowa Głównego (przyjazd 6:54) a pociągiem 39556 z Przeciszowa do Krakowa Głównego (przyjazd 7:42).

Utrudnienia SKA2 na odcinku Kraków Główny – Zastów

W związku z budową wiaduktu w ciągu drogi ekspresowej S7 nad linią kolejową nr 8, w dniach 20-23 listopada 2023 r. w godzinach 22:30-4:20 zostanie wprowadzona przerwa w ruchu pociągów na odcinku Kraków Główny – Zastów. Skutkować będzie to wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej za dwa ostatnie pociągi w dobie w relacji Kraków Główny – Sędziszów.

KMŁ apelują z prośbą zwrócenia szczególnej uwagi na godziny odjazdu w tych dniach oraz miejsca zatrzymania autobusów zastępczych. Szczegóły można znaleźć we właściwej tabeli z rozkładem jazdy SKA2 oraz w zakładce informacyjnej o zastępczej komunikacji autobusowej.

Wszystkie rozkłady jazdy obowiązujące od 12 listopada 2023 r. znajdują się w zakładce ROZKŁADY JAZDY.

W tym małopolskim uzdrowisku leczą głównie dzieci. To jedyne takie miejsce w Polsce

Kacper Sztuka - rozmowa z mistrzem włoskiej Formuły 4