W wakacje płatna komunikacja miejska dla uczniów

2022-07-04 15:25
Autobus elektryczny MPK Kraków
Autor: MPK Kraków S.A

Ważna informacja dla dzieci i młodzieży: od 1 lipca do 31 sierpnia uczniowie krakowskich szkół chcąc korzystać z komunikacji miejskiej muszą posiadać ważny bilet.

W ciągu roku szkolnego uczniowie krakowskich szkół mogą liczyć na bezpłatne przejazdy. Dotyczy to dzieci ze szkół, które zlokalizowane są w obszarze objętym integracją międzygminną oraz uczniów szkół podstawowych. Bezpłatny przejazd możliwy jest za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

Warto jednak przypomnieć, że na okres wakacji miasto nie przedłuży bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży. Każdy uczeń korzystający z komunikacji miejskiej musi liczyć się z koniecznością zakupu biletu.

Wakacyjne rozkłady dla linii autobusowych w Krakowie zostały wprowadzone 25 czerwca, a a zmiany dla linii tramwajowych obowiązują od 27 czerwca.

Upały w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE