Ukradł puszkę z pieniędzmi przeznaczoną dla chorego dziecka. Wolał kupić sobie za to... alkohol!

2022-11-24 11:27
aresztowanie
Autor: Pixabay

Skandaliczne zachowanie jednego z mieszkańców Wadowic. Mężczyzna ukradł puszkę, w której były zbierane pieniądze na leczenie chorego dziecka. Część tej kwoty wydał na alkohol. Szybko jednak wpadł w ręce kryminalnych.

Przepił pieniądze przeznaczone na cel charytatywny

Wadowicka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży puszki z pieniędzmi od jednej z lokalnych restauracji. Okazało się, że w skradzionej puszce były zbierane pieniądze na leczenie małego chłopca. Sprawca wszedł do lokalu i wykorzystując nieuwagę pracowników, niepostrzeżenie zabrał puszkę z pieniędzmi. Razem ze swoim łupem oddalił się z miejsca zdarzenia.

Przeglądając nagrania z monitoringu, policja szybko ustaliła sprawcę. Był to 42-letni mężczyzna z Wadowic. Szybko znaleźli jego adres zamieszkania i złapali złodzieja jeszcze tego samego dnia. W jego domu odkryli pieniądze w kwocie ponad 500 zł.

- 22 listopada br. śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, do którego się przyznał i złożył na tę okoliczność wyjaśnienia. Za część pieniędzy 42-latek zakupił alkohol. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - informuje małopolska policja.

QUIZ. Czy masz dobre serce?

Pytanie 1 z 9
Bezdomny prosi Cię o pieniądze. Co robisz?
CBŚP rozbiło gang handlarzy sterydami
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE