aresztowanie

i

Autor: Pixabay

Ukradł puszkę z pieniędzmi przeznaczoną dla chorego dziecka. Wolał kupić sobie za to... alkohol!

2022-11-24 11:27

Skandaliczne zachowanie jednego z mieszkańców Wadowic. Mężczyzna ukradł puszkę, w której były zbierane pieniądze na leczenie chorego dziecka. Część tej kwoty wydał na alkohol. Szybko jednak wpadł w ręce kryminalnych.

Przepił pieniądze przeznaczone na cel charytatywny

Wadowicka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży puszki z pieniędzmi od jednej z lokalnych restauracji. Okazało się, że w skradzionej puszce były zbierane pieniądze na leczenie małego chłopca. Sprawca wszedł do lokalu i wykorzystując nieuwagę pracowników, niepostrzeżenie zabrał puszkę z pieniędzmi. Razem ze swoim łupem oddalił się z miejsca zdarzenia.

Przeglądając nagrania z monitoringu, policja szybko ustaliła sprawcę. Był to 42-letni mężczyzna z Wadowic. Szybko znaleźli jego adres zamieszkania i złapali złodzieja jeszcze tego samego dnia. W jego domu odkryli pieniądze w kwocie ponad 500 zł.

- 22 listopada br. śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, do którego się przyznał i złożył na tę okoliczność wyjaśnienia. Za część pieniędzy 42-latek zakupił alkohol. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - informuje małopolska policja.

QUIZ. Czy masz dobre serce?

Pytanie 1 z 9
Bezdomny prosi Cię o pieniądze. Co robisz?
CBŚP rozbiło gang handlarzy sterydami