Fatalne powietrze w Poznaniu. Ma się wrażenie jakby żuło się węgiel

i

Autor: Pixabay/ JerzyGorecki Fatalne powietrze w Poznaniu. "Ma się wrażenie jakby żuło się węgiel"

Małopolskie gminy nie będą truły mieszkańców. Sejmik przyjął uchwały antysmogowe!

2021-09-28 11:33

Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Czarny Dunajec, Skawina, Niepołomice, Krzeszowice i Oświęcim - to kolejne gminy z Małopolski, w których obowiązywać będzie zakaz używania pieców węglowych. Radni sejmiku małopolskiego w przyjęli uchwały antysmogowe.

Małopolska wytacza kolejne działa w walce o czyste powietrze. Przypomnijmy, że inicjatorem był Kraków, który w 2019 roku przyjął uchwałę antysmogową. Teraz jego śladem podążają kolejne gminy. W poniedziałek, 27 września sejmik małopolski przyjął uchwały dla kolejnych miejsc.

Wypadek na Olechowskiej w Łodzi

Ważny dzień dla czystego powietrza w Małopolsce. Sejmik przyjął uchwały antysmogowe. Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Czarny Dunajec, Skawina, Krzeszowice, Niepołomice i Oświęcim z zakazem palenia węglem - podał na Twitterze był wicemarszałek Małopolski i inicjator uchwał Tomasz Urynowicz.

Co ważne, jak informuje Urynowicz\, Rada Miasta Myślenice również chce wprowadzenia uchwały antysmogowej. Za jej wprowadzeniem głosowało 12 radnych, 6 było przeciw, 2 się wstrzymało. Nad uchwałą pracuje również Tarnów.

Dodajmy, że od 2030 roku zacznie obowiązywać całkowity zakaz palenia w kotłach węglowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE