Tunelem wzdłuż ul. Opolskiej pojedziemy jeszcze wiosną? Tak wygląda postęp prac na budowie [ZDJĘCIA]

2023-01-20 10:47

Kierowcy być może już niedługo skorzystają z budowanego właśnie tunelu drogowego wzdłuż ul. Opolskiej w Krakowie. Prace nad inwestycją są już bardzo zaawansowane, a jeśli wszystko pójdzie z planem, to tunelem pojedziemy już na wiosnę.

Jaki jest postęp prac przy budowie tunelu?

Warto zaznaczyć, że sama konstrukcja jest jednym z siedmiu obiektów inżynierskich, które są realizowane w ramach jednej, dużej inwestycji, czyli budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej.

Tunel ma ułatwić przejazd tak samochodom, jak i tramwajom, które nie będą blokowały ruchu tranzytowego.

- Tunel drogowy budowany w ramach linii tramwajowej do Górki Narodowej będzie miał ok. 100 m długości. W dwóch komorach znajdą się dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą ze stron. Konstrukcja znajdzie się ok. 7,5 metrów pod ziemią (licząc docelową różnicę poziomów pomiędzy jezdniami Trasy Wolbromskiej i jezdniami w tunelu) – czytamy na stronie internetowej Zarządu Inwestycji Miejskich.

Budowa drogi ruszyła w marcu 2022 roku, a na obecnym etapie wykonano już fundamenty i  ściany tunelu.

- W trakcie realizacji jest strop żelbetowy (przekrycie) tunelu. Do wykonania pozostało dokończenie stropu wraz z robotami towarzyszącymi – dylatacjami, izolacjami, elementami odwodnienia, zasypkami i warstwą konstrukcji drogowej wewnątrz tunelu – informuje ZIM.

Na chwilę obecną prace nad tunelem przebiegają zgodnie z planem i jeśli to się nie zmieni, to kierowcy pojadą nim już w drugim kwartale 2023 roku. To plany, które uwzględniają prowadzenie prac mimo trwającej zimy.

Zima wróciła na Podkarpacie

QUIZ. W jakim mieście jest ta dzielnica? Bez 10 punktów nie pokazuj się na osiedlu!

Pytanie 1 z 12
W jakim mieście znajduje się Saska Kępa?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE