Trwa kampania "W trosce o... zdrowie kobiety" organizowana przez Szpital Uniwersytecki

2021-02-24 8:11
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Autor: Materiały prasowe Krakowscy specjaliści na liście najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Krakowscy lekarze apelują do kobiet o badanie się w kierunku nowotworów. Szpital Uniwersytecki rozpoczął kampanię społeczną promującą profilaktykę chorób onkologicznych piersi, szyjki macicy i jajników. W jej ramach przez miesiąc wszyscy mogą skorzystać z wykładów online dostępnych na stronie internetowej placówki.

- Przekaz kierujemy od najmłodszych do najstarszych. To nie jest tak, że na nowotwory chorują tylko kobiety w okresie menopauzy. W tym momencie obserwujemy duży wzrost chorych wśród osób młodych. Zależy nam na wypracowaniu świadomości u pań, że badania i diagnostykę należy rozpocząć już w okresie dojrzewania - mówi Maria Włodkowska ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W Politechnice Krakowskiej pojawił się wirtualny symulator spawania

W ramach kampanii w najbliższą sobotę w Szpitalu Uniwersyteckim odbędą się darmowe konsultacje. Weźmie w nich udział prawie 100 kobiet. Miejsca na badania w ramach "różowej soboty" rozeszły się w kilka godzin.

- To pokazuje dużą potrzebę takich akcji i potwierdza, że ciągle trzeba podkreślać, jak ważna jest wczesna diagnostyka. Natomiast w momencie, gdy miejsca się wyczerpały, otwieramy przed zainteresowanymi kolejne możliwości, czyli przypominamy o programach profilaktycznych, które w naszej placówce są darmowe przez cały czas - dodaje Maria Włodkowska. 

Dane pokazują, że w Polsce każdego roku nowotwory piersi, szyjki macicy i jajników dotykają łącznie prawie 30 tysięcy kobiet.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Krakowscy lekarze apelują do kobiet o badanie się w kierunku nowotworów. Posłuchaj rozmowy Łukasza Miłoszewskiego:

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE