Zoo w Krakowie

i

Autor: Wikimedia Commons Zoo w Krakowie

Życie miasta

Trwa baby boom w krakowskim ZOO! Jakie zwierzątka pojawiły się na świecie?

2023-03-22 8:35

Trwa baby boom w krakowskim zoo! Tylko w ostatnim czasie przyszło tu na świat m.in. dziewięć kóz karłowatych, trzy owce grzywiaste arui i dziki osioł azjatycki. A w poniedziałek urodził się kuc szetlandzki. Część maluszków już można oglądać na wybiegu.

Część z młodych już można oglądać na wybiegu, a na pozostałe trzeba jeszcze zaczekać, kiedy nadejdą ciepłe dni. W kwietniu i maju w zoo spodziewane jest z kolei pojawienie się młodych ptaków.

Pierwsze maluchy mieliśmy od owcy grzywiastej arui, już 7 stycznia. Następne było w lutym, a ostatnie przyszło na świat 9 marca. Urodził się kop śniady antylopa, jeszcze nie znamy płci, bo to jest ciężkie do złapania  - mówi Teresa Grega, dyrektor Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie.

Nadejście wiosny to także domykanie trwających inwestycji. Już w najbliższy wtorek zostanie otwarty dla zwiedzających pawilon hipopotamów karłowatych.

Będziemy mogli podziwiać sam wybieg już urządzony, będzie już napełniony basen, będzie czynna rzeczka. Zatem będzie można sprawdzić naocznie w jakich warunkach będą przebywać hipopotamy i będzie można wejść do pawilonu by je zobaczyć - mówi dyrektor Zoo.

W nowym domu dla hipopotamów karłowatych już mieszka blisko 30-letni Romcio i samica Taya sprowadzona z Niemiec. Krakowski Ogród Zoologiczny jest domem dla blisko 1400 zwierząt.

Quiz. Co wiesz o ciastkach i ciasteczkach?

Pytanie 1 z 10
Ciasto, którego głównym składnikiem są jabłka to:
Światowy Dzień Poezji w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE