Trudna sytuacja na drogach w Małopolsce. IMGW wydał alert I stopnia

2021-11-29 15:46
Atak zimy spowoduje FATALNE WARUNKI na drogach. Oblodzenia w całej Małopolsce
Autor: jwvein/cc0/pixabay

Opady śniegu i marznącego deszczu powodują trudne warunki na drogach w Krakowie oraz w Małopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniami. Policja apeluje o ostrożność.

Opady śniegu i marznącego deszczu, śliskie jezdnie i chodniki – taka zimowa aura przywitała dziś mieszkańców Sądecczyzny. W związku z trudnymi warunkami drogowymi policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych – przekazała w poniedziałek Aneta Izworska z nowosądeckiej policji.

Atak zimy w Rzeszowie

Opady śniegu czy marznącego deszczu, powodują, że widoczność jest ograniczona, a jazda po mokrej i śliskiej drodze jest bardzo utrudniona. W takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.

Policja apeluje, by w trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali rozwagę i ostrożność

Co więcej, IMGW wydał alert I stopnia przed oblodzeniem.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu i śniegu z deszczem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Alert obowiązuje od poniedziałku, 29 listopada od godziny 17:30 do wtorku, 30 listopada do godziny 9:00.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE