Tragiczny wypadek w Małopolsce. Nie żyje matka posła i znanego księdza

i

Autor: KPP Oświęcim/ materiały prasowe

wiadomości

Tragiczny wypadek w Małopolsce. Nie żyje matka posła i znanego księdza

2023-10-25 9:00

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 8:00 w miejscowości Bobrek (woj. małopolskie). 56-letni mężczyzna wyprzedzał 84-letnią kobietę jadącą na rowerze i spowodował wypadek potrącając rowerzystkę. Poszkodowana była matką posła KO Marka Sowy i ks. Kazimierza Sowy, byłego dyrektora kanału Religia.tv.

Śmiertelny wypadek w Małopolsce. Nie żyje 84-letnia kobieta

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zrelacjonowała, że do wypadku doszło we wtorek rano. 84-latka trafiła do szpitala, jednak po kilku godzinach zmarła.

Zmarła w szpitalu 84-letnia rowerzystka, którą we wtorek potrącił na drodze w Bobrku 56-letni mieszkaniec gminy Chełmek, kierujący osobową skodą. Podczas wyprzedzania potrącił jadącą w tym samym kierunku na rowerze seniorkę z gminy Chełmek. Śledczy ustalą dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego – poinformowała w środę rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Jak się okazało, kobieta była matką posła KO Marka Sowy i ks. Kazimierza Sowy, byłego dyrektora kanału Religia.tv.

Wczoraj przed północą zmarła nasza Mama, śp. Helena Sowa. Mama nie przeżyła wypadku, śmiertelnego jak się okazało w skutkach i niezawinionego potrącenia przez samochód, choć lekarze ze szpitala w Oświęcimiu do końca ratowali jej życie. Mama niedawno obchodziła swoje 84 urodziny - napisał na swoim profilu na Facebooku Marek Sowa Poseł na Sejm RP.

Kobieta zmarła w nocy w wyniku odniesionych obrażeń.

Kraków. Na stacji benzynowej zaczął okładać mężczyznę pięściami. Do akcji wkroczyli kontrterroryści. Zobacz galerię.  

Listen on Spreaker.