Tour de Pologne w Skawinie!

2021-11-27 17:18
7-my etap 79-ej edycji Tour de Pologne
Autor: Tour de Pologne Tour de Pologne w Skawinie!

Już 05.08.2022 z podkrakowskiej Skawiny wystartuje ostatni etap największego w Polsce święta kolarstwa.

Tour de Pologne to impreza o ogromnej tradycji i randze międzynarodowej, w trakcie której kolarze z całego świata mierzą się ze sobą w szosowym wyścigu, którego trasa przebiega przez teren niemal całej Polski. Uroczysty start 79-ej edycji tego wydarzenia zaplanowano na 30.07.2022 w Kielcach, skąd rozpocznie się I etap tej imprezy. Z kolei 05.08.2022 finał największego kolarskiego wyścigu będzie miał swój początek w Skawinie, a koniec w Krakowie - tego dnia kolarze pokonają 175 kilometrów.

To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt. I nie chodzi tu tylko o start ostatniego etapu z naszej skawińskiej obwodnicy i przejazd przez gminę, ale o całą otoczkę wydarzenia - wywiady, konferencje, prezentacja zawodników i fenomenalne widowisko sportowe, którego gospodarzem możemy być - mówi nam Norbert Rzepisko, burmistrz Skawiny.

Kolarze wyruszą ze Skawiny na południe. Przez Rzozów i Radziszów dotrą do Bieńkówki, stamtąd skierują się na północ do Myślenic, Podstolic oraz Mogilan, żeby raz jeszcze dotrzeć do Skawiny - tam obiorą kurs na Jaśkowice, Czernichów i Kryspinów, aby ostatecznie przeciąć linię mety w Krakowie.

Z jednej strony obawiamy się utrudnień w komunikacji spowodowanych największą kolarską imprezą w Polsce, ale z drugiej jesteśmy gminą od lat pracującą nad rozbudową infrastruktury pieszo-rowerowej. Na pewno jesteśmy zestresowani, ale przygotowani - dodaje burmistrz Rzepisko.

Trasa Skawina-Kraków nie jest najdłuższą z całego wyścigu - wynosi ona 175 kilometrów, a choćby pierwszy etap na odcinku Kielce-Lublin liczy sobie 221 kilometrów. Jednak finał nie będzie łatwy choćby ze względu na wzniesienia w Bieńkówce czy Podstolicach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE