Tour de Pologne w Skawinie!

2021-11-27 17:18
7-my etap 79-ej edycji Tour de Pologne
Autor: Tour de Pologne Tour de Pologne w Skawinie!

Już 05.08.2022 z podkrakowskiej Skawiny wystartuje ostatni etap największego w Polsce święta kolarstwa.

Tour de Pologne to impreza o ogromnej tradycji i randze międzynarodowej, w trakcie której kolarze z całego świata mierzą się ze sobą w szosowym wyścigu, którego trasa przebiega przez teren niemal całej Polski. Uroczysty start 79-ej edycji tego wydarzenia zaplanowano na 30.07.2022 w Kielcach, skąd rozpocznie się I etap tej imprezy. Z kolei 05.08.2022 finał największego kolarskiego wyścigu będzie miał swój początek w Skawinie, a koniec w Krakowie - tego dnia kolarze pokonają 175 kilometrów.

To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt. I nie chodzi tu tylko o start ostatniego etapu z naszej skawińskiej obwodnicy i przejazd przez gminę, ale o całą otoczkę wydarzenia - wywiady, konferencje, prezentacja zawodników i fenomenalne widowisko sportowe, którego gospodarzem możemy być - mówi nam Norbert Rzepisko, burmistrz Skawiny.

Kolarze wyruszą ze Skawiny na południe. Przez Rzozów i Radziszów dotrą do Bieńkówki, stamtąd skierują się na północ do Myślenic, Podstolic oraz Mogilan, żeby raz jeszcze dotrzeć do Skawiny - tam obiorą kurs na Jaśkowice, Czernichów i Kryspinów, aby ostatecznie przeciąć linię mety w Krakowie.

Z jednej strony obawiamy się utrudnień w komunikacji spowodowanych największą kolarską imprezą w Polsce, ale z drugiej jesteśmy gminą od lat pracującą nad rozbudową infrastruktury pieszo-rowerowej. Na pewno jesteśmy zestresowani, ale przygotowani - dodaje burmistrz Rzepisko.

Trasa Skawina-Kraków nie jest najdłuższą z całego wyścigu - wynosi ona 175 kilometrów, a choćby pierwszy etap na odcinku Kielce-Lublin liczy sobie 221 kilometrów. Jednak finał nie będzie łatwy choćby ze względu na wzniesienia w Bieńkówce czy Podstolicach.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE