Tor curlingowy w Tauron Arenie Kraków wreszcie otwarty!

2021-12-22 22:55

Z tygodniowym nomen omen poślizgiem w Tauron Arenie Kraków otwarto tor curlingowy. To pierwsze w Krakowie i Małopolsce ogólnodostępne miejsce, w którym można spróbować własnych sił w tej olimpijskiej dyscyplinie sportowej.

To pierwsze, pełnosezonowe lodowisko curlingowe w Krakowie. Składa się z dwóch torów - pełnowymiarowego i nieco węższego do doskonalenia precyzji i techniki. 

Pod okiem naszych wykwalifikowanych instruktorów będzie można spróbować tej dyscypliny sportu, być może zapisać się do klubu, stać się członkiem naszej fajnej społeczności. No i próbować swoich sił w różnych zawodach, w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Świata, bo jeździmy na takie zawody, do których mamy dostęp. Na razie na Olimpiadę nie możemy pojechać ale liczymy, że i to się zmieni - mówi Agnieszka Wojtysiak, rzeczniczka Krakowskiego Klubu Curlingowego.

Na czym polega gra mówi Jerzy Ryba z Krakowskiego Klubu Curlingowego. 

Są dwie drużyny, po cztery osoby, każda drużyna ma osiem kamieni. Gra się naprzemiennie. Celem gry jest wstawienie swoich kamieni jak najbliżej środka tarczy, nazywanej "domem". Wybija się z czegoś, co można porównać do lekkoatletycznych bloków startowych, wypuszcza się kamieni, które jadą do "domu" i wtedy gardła i szczotki, które korygują tor jazdy kamienia idą w ruch - wyjaśnia.   

Obiekt jest czynny od poniedziałku do niedzieli. Będzie otwarty do końca marca 2022 roku. Ceny biletów można znaleźć tutaj: www.curlingwkrakowie.pl.

Żora Korolyov nie żyje

QUIZ. Grzegorz Ciechowski. 20. rocznica śmierci. Te utwory musisz znać! Dopasujesz tytuł?

Pytanie 1 z 10
Jak brzmi tytuł utworu Republiki z tekstem: (...) Ja jestem komórką. Nie wyrwę się, nie wyrwę się. To tylko wiem, wiem, wiem, wiem"?