Turystyka

To będzie nowy turystyczny hit Małopolski. Niesamowita konstrukcja zostanie otwarta już w tym roku [GALERIA]

2024-04-09 15:29

W Małopolsce niebawem otwarta zostanie nowa atrakcja turystyczna. Mowa o ścieżce Sky Walk Serce Poronina. Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Gminy Poronin, już w tym roku będziemy mogli oglądać zapierające dech w piersiach widoki na Tatry, rozciągające się z Polany Zgorzelisko w pobliżu górnej stacji ośrodka narciarskiego Małe Ciche.

Sky Walk Serce Poronina. Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce

Jeszcze w tym roku w Małopolsce otwarta zostanie nowa atrakcja turystyczna, która może stać się prawdziwym hitem regionu. W gminie Poronin powstaje Sky Walk Serce Poronina, czyli ścieżka w koronach drzew, położona na wysokości 50 metrów. Zgodnie z projektem budowla ma swoim kształtem i charakterem maksymalnie oddać klimat Podhala. Ostateczny kształt konstrukcji nawiązuje do tradycji góralskich w Poroninie i jego okolicach. Jednym z podstawowych elementów graficznych ma być serce góralskie, które łączy w sobie naturę, miłość człowieka do niej i ich wzajemne współistnienie.

Charakterystyczne rozety, motywy kwiatowe i geometryczne oraz silnie zakorzeniona symbolika chrześcijańska nadają mu niepowtarzalny, ponadczasowy i miły dla oka charakter. Motyw serca wywodzi się z długich tradycji życia u podnóży Wysokich Tatr i jest jednoznacznie związany z tym regionem – informuje gmina Poronin.

Nowa atrakcja turystyczna na Podhalu ma zostać wykonana ze stali, szkła oraz drewna. Inwestor zaplanował również ekstremalny, podwieszany plac zabaw, ścieżkę lokalnych ciekawostek i legend, chodnik o długości 864 metrów, dwie trasy spacerowe, dwie zjeżdżalnie, ponad 80 metrów kwadratowych sieci i tuneli, dwie platformy widokowe oraz dwa największe w Polsce szklane tarasy.

Dojście do budowanej atrakcji będzie możliwe na trzy sposoby. Najłatwiejszy jest dojazd samochodem pod polanę Zgorzelisko, gdzie będą parkingi. Kolejny to pozostawienie pojazdu na parkingu przy dolnej stacji narciarskiej Małe Ciche i wyjazd koleją krzesełkową lub spacer jednym ze szlaków prowadzących na polanę Zgorzelisko. Planowane jest też uruchomienie komunikacji opartej na parkingach zaporowych, znajdujących się w różnych częściach gminy, obsługiwanych przez komunikację zbiorową, dowożącą gości do atrakcyjnych miejsc, w tym do powstającej wieży – dodaje Anita Żegleń, wójt gminy Poronin.

Rozpoznasz miasto z Małopolski po opisie? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją bystrość!

Pytanie 1 z 10
To miasto w Małopolsce określa się mianem "polskiego bieguna ciepła". To oczywiście...
Listen on Spreaker.
TO BYŁ POWAŻNY BŁĄD SELEKCJONERA!