Grill

i

Autor: Petr Kratochvil / www.publicdomainpictures.net

Majówka

Tego sposobu na czyszczenie grilla na pewno nie znałeś. Zmieszaj ze sobą te dwa magiczne składniki

2024-04-24 9:17

Sezon na grillowanie czas zacząć, a jeśli dodamy do tego, że wielkimi krokami zbliża się okres majówkowy, to mamy gotowy plan na nadchodzące dni. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: jak wyczyścić grilla, by wyglądał jak nowy? Okazuje się, że istnieje na to pewien sposób i to bez konieczności używania chemii. Poznajcie go w naszym artykule.

Majówka 2024. Jak wyczyścić grilla? Poznaj ten domowy patent

Wielu z nas pomału sięga do piwnicy po grilla, bowiem sezon majówkowy już tuż, tuż. Niektóre sprzęty do przygotowania potraw są jednak jeszcze mocno brudne po ubiegłym roku. Jak skutecznie wyczyścić grilla? Mamy na to pewien sposób, który sprawi, że wasze urządzenie będzie wyglądało jak nowe. Jak to zrobić? Już tłumaczymy.

W sklepach nie brakuje różnych detergentów do czyszczenia zaschniętych zabrudzeń. Okazuje się jednak, że nie są one wcale potrzebne, aby skutecznie wyczyścić grilla. Można to zrobić domowym sposobem. Polega on na zmieszaniu sody oczyszczonej z wodą utlenioną. Po wymieszaniu obu składników, wystarczy miksturę wetrzeć w grilla i chwilę odczekać. Po upływie 10 minut można wszystko wypłukać dokładnie wodą i gotowe. Prawda, że to proste? A wasz grill dzięki tej mieszance będzie wyglądał praktycznie jak nowy!

Jak wyczyścić grilla? Ten sposób sprawi, że będzie jak nowy!

W przypadku, kiedy nie macie pod ręką sody oczyszczonej ani wody utlenionej, sięgnijcie po sól i folię aluminiową. Wystarczy wysypać sól na folię i całość położyć na ruszcie. Następnie wysypcie kolejną warstwę soli i wstawcie ubrudzony ruszt do piekarnika na minimalną temperaturę. Po około 30 minutach wystarczy zabrudzony ruszt wyjąć z piekarnika, spłukać go wodą i gotowe! Pamiętajcie jednak, żeby każdorazowo zabierać się za czyszczenie grilla, kiedy jest ciepły. Wtedy będziecie w stanie uzyskać najlepsze efekty.

Mandat za grillowanie. W tych przypadkach kara może być naprawdę dotkliwa

Kraków: W Sądzie Apelacyjnym rozpoczęła się rozprawa Roberta J. Oskarżonego o brutalne morderstwo i oskórowanie studentki Katarzyny Z.