Kraków. Narciarz w centrum stolicy Małopolski

i

Autor: Pixabay/print screen Tik Tok sonia4nia Śnieg sparaliżował Kraków. Pewien mężczyzna poruszał się więc po mieście na nartach

Ciekawostki

Takie rzeczy tylko w Krakowie. Mężczyzna zaskoczył zimę, jeżdżąc na nartach po mieście [WIDEO]

2023-12-04 10:17

Zima zaskoczyła kierowców - choć słyszymy to co roku, tym razem to prawda. Zaskoczyła jednak nie tylko ich. IMGW poinformowało, że w niedzielę, 3 grudnia pokrywa śniegu w stolicy Małopolski wynosiła 30 cm. Podobnie było przed... czternastoma laty! Z przymrużeniem oka można też rzec, że nie tylko zima zaskoczyła krakowian, ale i pewien krakowianin zaskoczył zimę. Sensację wzbudziło bowiem nagranie mężczyzny, który w centrum Miasta Królów poruszał się... na nartach.

Śnieg sparaliżował Kraków. Pewien mężczyzna poruszał się więc po mieście na nartach

Ostatnie dni dosłownie sparaliżowały stolicę Małopolski. Wszystko przez gigantyczne opady śniegu, jakich w Krakowie nie było od 14 lat. MPK co chwilę wydawało komunikaty o nowych utrudnieniach komunikacyjnych i zatrzymaniach ruchu tramwajowego oraz autobusowego. Kierowcy też nie mieli łatwo. O ile główne drogi w mieście były odśnieżane, to już osiedlowe nie. Wyjechanie z parkingu pod blokiem w wielu częściach Krakowa było prawdziwym wyzwaniem. Tym bardziej w sytuacji, gdy małe pługi odśnieżając środek dróg, zgarniały ciężkie hałdy śniegu wprost pod koła zaparkowanych aut. Nie dziwi więc pomysł pewnego mieszkańca Krakowa, który uwieczniła na nagraniu i umieściła w sieci użytkowniczka Tik Toka. Mężczyzna poruszał się w centrum miasta jadąc na nartach. Choć wydaje się to dość oryginalne, zapewne dotarł do celu szybciej niż komunikacją lub autem.

Małopolskie. Zima dopiero się rozkręca

W miniony weekend krakowska straż pożarna odnotowała niemal 70 interwencji z powodu intensywnych opadów śniegu. Strażacy usuwali powalone gałęzie z chodników, dróg i zerwanych linii energetycznych. Było także 80 zdarzeń drogowych, a 22 osoby zostały zabrane do szpitala. Zima nie daje za wygraną i choć co prawda w Krakowie śnieg już nie pada, nadal w południowej części Małopolski obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. W ciągu najbliższych dni do Polski ma też dotrzeć trzaskający mróz. Termometry wskażą nawet -14°C.

ZOBACZ TAKŻE: Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych 2023 na Rynku Podgórskim. Tłumy dopisały [GALERIA]

Ostry atak zimy w Małopolsce. Spadło nawet 30 cm śniegu
Listen on Spreaker.