Pamiątkowa tablica z papieżem Janem Pawłem II została zdewastowana. „Odbyłem w tej sprawie rozmowę z Komendantem Policji”

i

Autor: Facebook/Krzysztof Wójtowicz - Burmistrz Miasta i Gminy Skała

Tablica z papieżem Janem Pawłem II zdewastowana. Burmistrz ostro wypowiedział się o sprawie

2023-03-09 12:07

Pamiątkowa tablica z wizerunkiem Jana Pawła II, umiejscowiona w gminie Skała została zdewastowana. Sprawca częściowo zamalował wizerunek papieża. Sprawę w sieci skomentował burmistrz Skały, który zapowiada, że sprawą zniszczenia tablicy zajmie się policja.

Dewastacja tablicy w Skale. Policja szuka winnego

Burmistrz miasta i gminy Skała, Krzysztof Wójtowicz w środę, 8 marca podzielił się w mediach społecznościowych wpisem, który oburzył część mieszkańców. Chodzi o dewastację pamiątkowej tablicy z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.

Wizerunek świętego widnieje w Skale od 2000 roku, kiedy mieszkańcy ufundowali pamiątkową tablicę.

- Dzisiaj w wyniku prymitywnego aktu wandalizmu zniszczona została pamiątkowa tablica ku czci świętego Jana Pawła II - honorowego obywatela miasta Skała - czytamy we wpisie burmistrza.

Krzysztof Wójtowicz poinformował, że w sprawie dewastacji kontaktował się z komendantem policji, który wyznaczył funkcjonariuszy do prowadzenia czynności wyjaśniających w tej sprawie.

- Materiał dowodowy jest zbierany oraz materiały z monitoringu są zabezpieczone - czytamy.

Karol Wojtyła jeszcze jako kardynał odwiedził Skałę w 1968 roku.

- Widać mimo rozwoju technologicznego i społecznego w XXI wieku prymitywne i skrajnie głupie zachowania nadal się zdarzają. Mam nadzieję, że sprawca szybko zostanie ustalony i przykładnie ukarany – kończy wpis Krzysztof Wójtowicz.

Ewa Wiśniewska u Jaruzelskiej o byciu gwiazdą: DZISIAJ NIC NIE ZNACZY | Gwiazdozbiór Jaruzelskiej

Wiedźmin - arcytrudny quiz ze znajomości sagi!

Pytanie 1 z 10
Jak zginęła Angoulême?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE