Kredyt

i

Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Kredyt

Wiadomości

Szykują się zmiany w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Rząd ma jasno sprecyzowany plan

2024-03-12 15:51

Rząd planuje w najbliższym czasie wprowadzić duże zmiany w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Chodzi m.in. o wyższe progi dochodowe, większy maksymalny dochód na członka rodziny, czy też większą miesięczną kwotę dopłat. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców przejdzie duże zmiany. Z korzyścią dla dłużników

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z problemami z opłacaniem rat kredytowych. Rząd planuje wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu programu, które mają pomóc dłużnikom, dzięki wprowadzeniu nowych kryteriów. Kto będzie mógł skorzystać ze wsparcia?

Z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców mogą skorzystać dłużnicy, którzy posiadają kredyty zarówno w polskich złotówkach, jak i obcych walutach. Zmiany nastąpią w warunkach udzielania wsparcia. Aktualnie środki z FWK trafiały do osób, których rata kredytu wynosiła więcej niż 50 proc. dochodów gospodarstwa domowego. Na mocy wprowadzonych zmian, próg ten ma zostać obniżony do pułapu 40 procent.

Rząd chce zwiększyć wysokość wsparcia z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców

Rządowy plan zakłada również zwiększenie maksymalnej wysokości wsparcia ze strony FWK. Aktualnie, jak przypomina serwis money.pl, górna granica wynosi 2000 zł miesięcznie przez 36 miesięcy. Na mocy nowej ustawy, maksymalna kwota wsparcia byłaby ustalona na 3000 zł, a okres pomocy zostanie wydłużony do 40 miesięcy. Zmianie ulegnie także czas na zwrot wsparcia finansowe z FWK z 144 do 200 rat.

W Krakowie upadają kultowe sklepy. Tych lokali nie ma już na mapie

Debata "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Mocna wymiana zdań i cięte riposty